EGE GÜNDEM GAZETESİ

Edremit’te yıllardır çözülemeyen Sorunlar çözülüyor

Edremit’te yıllardır çözülemeyen Sorunlar çözülüyor
89 views
01 Haziran 2016 - 11:02

Edremit’in Kalkım yönünden girişinde bulunan Hamdibey Caddesi ve devamında ki Çayiçi Caddesi altyapı ve üst yapısı ile baştan sona yenileniyor.

Edremit ilçesinde şehir içi trafiğin yoğun olarak yaşandığı ve yıllardır sıkıntıların yaşandığıÇayiçi Caddesi ve devamında ki Hamdibey Caddesi’nde yeniden düzenleme çalışmaları başladı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın talimatları doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalarda ilk etap olarak Alemizade Camii’nden Çiftedeğirmen Mevkii’ne kadar uzanan Hamdibey Caddesi’nde öncelikle yağmur suyu drenaj hatları ve altyapı düzenlemeleri başta olmak üzere üst yapısında da toplam 28 bin 700 metrekare parke taş kaplaması yapılacak. Ayrıca peyzaj düzenlemeleri ve aydınlatma sistemleri ile baştan sona yenilenecek. Ardından Alemizade Camii’nden Cumhuriyet Meydanı’na kadar uzanan Çayiçi Caddesi’nde çalışmalar başlayacak.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit’te artık yağmurların vatandaşlar için korku olmaktan çıkacağını belirterek, “İlçemizin yıllardır birikmiş sorunlarını tek tek çözüme kavuşturuyoruz. İlçe merkezinde trafiğin en yoğun olduğu ve yağmurlarda sıkıntıların yaşandığı Kalkım yönü girişten Cumhuriyet Meydanı’na uzanan Hamdibey Caddesi ve Çayiçi Caddesi’ni baştan sona yeniliyoruz. Öncelikle altyapısını düzenleyip yağmurları vatandaşlarımız için sorun olmaktan çıkaracağız. Üstyapı düzenlemeleri ile çağdaş ve modern kentlere yakışır bir hale getireceğiz. Kısa süre içerisinde tamamlamayı hedeflediğimiz çalışmalar bittiğinde İzmir ve Çanakkale yönünden olduğu gibi Kalkım yönünden gelenleri de pırıl pırıl bir cadde karşılayacak” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1