EGE GÜNDEM GAZETESİ

Edremit’te Turizm Haftası Kutlandı

Edremit’te Turizm Haftası Kutlandı
118 views
22 Nisan 2016 - 10:41

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası nedeniyle Güre Mahallesi’ndeki Adrina Otel’de tören düzenlendi. Törene Kaymakam Ali Sırmalı, Belediye Başkan Vekili İsmail Cahit Erol ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Turizm Haftası nedeniyle düzenlenen törenler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından bir konuşma yapan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit’in denizi, Kazdağları, termali ve tarihi ile birçok özelliği bir arada bulunduran önemli ender yerlerden birisi olduğunu belirterek, İlçemizde toplam 181 konaklama tesisi ve bu tesislerde 16 bin 500 yatak kapasitesi bulunuyor. Geçtiğimiz yıl bu tesislerde 305 bin kişi ağırlanmıştır. Yine turizm alanında ilçemizde 92 bin ikinci konut bulunmakta ve bu konutlarda toplam 1 milyon 750 bin kişi ağırlanmış olup, genel toplamda ilçemizde 2 milyon 50 bin kişi ağırlanmıştır. Bu sayı elbette yeterli değildir. Edremit’i turizm anlamında ekonomik anlamda ileriye götürmek için sorunlarımızı çözüp bu sayıyı arttırmalıyız. Turizmi yazın 2-3 ay ile sınırlı değil, 12 aya yaymalıyız. Edremit olarak baktığımızda bunu başarabilecek kapasiteye sahibiz. Yazın deniz turizminin yanı sıra kışın termal ve dağ turizmi ve özellikle sağlık turizmi konusunda çalışmalar yapmalıyız” dedi.

Konuşmaların ardından Altınoluk Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından turizm ile ilgili şiirler okundu. Ardından ilçeyi tanıtan slayt gösterisi sunuldu. Turizm haftası nedeniyle okullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında birinci olanlara ödülleri Kaymakam Ali Sırmalı tarafından, ikinci olanlara Edremit Belediye Başkan Vekili İsmail Cahit Erol tarafından, üçüncü olanlara ise ilçeye birçok okul kazandıran hayırsever işkadını Fernur Sözen tarafından verildi.

Ardından Turizm Haftası nedeniyle düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin eserlerinin yer aldığı resim sergisi ile İbrahim Elman ve İrfan Kolçak’ın fotoğraf sergisi gezildi.

Konuşmalar ve sergi açılışından sonra verilen kokteyl ile tören sona erdi. Törene Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkan Vekili İsmail Cahit Erol, hayırsever Fernur Sözen, Edremit İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Şahin Aydıncı, Edremit Körfezi Turizm İşletmecileri Derneği (EKTİD) Başkanı Nevzat Ergün, turizmciler, daire müdürleri, okul müdürleri, veliler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1