EGE GÜNDEM GAZETESİ

Edremit’te “Silahtan Oyuncak Olmaz” Kampanyası

Edremit’te “Silahtan Oyuncak Olmaz” Kampanyası
147 views
31 Mart 2016 - 0:43

 Edremit Belediyesi tarafından çocukları şiddetten ve silahlardan uzak tutmak amacıyla“Silahtan oyuncak olmaz. Silahını getir, oyuncağını götür” kampanyası başlatıldı. İstiklal İlkokulu’nda öğrencilere oyuncaklar dağıtarak kampanyayı başlaan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Çocuklar silahla sevindirilmez. O minicik kalplere savaş, silah ve düşmanlık tohumları ekmek insanlığa sığmaz” dedi.

 

Edremit Belediyesi tarafından “Silahtan oyuncak olmaz. Silahını getir, oyuncağını götür” sloganı ile kampanya başlatıldı. Edremit Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Novada Edremit Alışveriş Merkezi ile Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları Edremit Şubesi’nin de destek verdiği kampanya Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından İstiklal İlkokulu’nda başlatıldı.

DSC_3020

İstiklal İlkokulu’nda Belediye Meclis Üyesi Bayram Kayahan ile birlikte 2. Sınıf öğrencilerine oyuncaklar dağıtan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Savaşlar dursun, şiddet olmasın istiyoruz. “Yurtta sulh, cihanda sulh” diyen Atatürk’ün torunları olarak şiddete ve savaşa her zaman hayır diyoruz. Silahtan oyuncak olmaz, silah sevilmez. Oyuncak silahlarınızı bırakıp,zeka gelişiminize katkıda bulunabilecek oyuncaklarlaoynamalısınız” dedi. Başkan Saka, öğrencilerden derslerinde başarılı olma sözü de alarak dönem sonunda gelip karneleri birlikte dağıtacaklarını söyledi.

Edremit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yetkilileri kampanya boyunca oyunca silahını getiren çocuklara, uzmanların görüşünden faydalanılarak edindiğimiz çoklu zeka gelişimine katkıda bulunacak oyuncalardan verileceğini ifade ettiler.

 

1 Eylül 2016 tarihine kadar devam edecek kampanya boyunca okullardan, Belediyeden, Novada alışveriş merkezi ve Amerikan Dil Okulları Şubesi’nden oyuncak değişimi yapılabilecek.

 

Başkan Saka, tören sonrası yaptığı değerlendirmede ise düzenledikleri bu kampanya ilke minik çocukları şiddetten ve silahlardan uzak tutmayı ve çocukların bilinçaltlarından silaha ve şiddetin uzak tutulmasını sağlamayı amaçladıklarını belirterek. “Çocuklar silahlarla sevindirilmez. Onların minicik yüreklerine savaş, şiddet, silah ve düşmanlık tohumları ekmek insanlığa sığmaz” dedi.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1