EGE GÜNDEM GAZETESİ

Edremit’te Ruhsat Denetimleri Tam Gaz

Edremit’te Ruhsat Denetimleri Tam Gaz
142 views
07 Nisan 2016 - 0:37

Edremit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri tarafından ruhsatsız işletmelere yönelik denetimler hız kesmeden sürüyor.

Edremit Belediyesi tarafından ruhsatı bulunmayan işletmelere yönelik denetimler hızlı bir şekilde devam ediyor. Edremit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri tarafından kayıt dışı iş yerlerine karşı denetimlerini sıklaştırdı. Kent genelinde ki denetimlere Hamidiye Mahallesi ve Güre Mahallesi’nde devam edildi.

Ruhsat ve Denetim Müdürü Gökhan Domalı, “Müdürlük olarak işletmelere yönelik denetimlerimiz aralıksız sürüyor. Ekiplerimiz iş yerlerine yönelik denetimlerde, İş Yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı başta olmak üzere yasalar ve yönetmeliklerle bulundurulması zorunlu olan belgelerin kontrolünü yapıyoruz. Eksiği bulunmayan esnaflarımızı tebrik ediyor, ruhsatsız işletmelere karşıda yasalar gereği işlem uyguluyoruz” dedi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da “Haksız rekabet ortamına izin vermemek ve yasal yükümlülüklerini yerine getiren esnaflarımızı korumak adına ruhsat denetimlerimiz ilçenin farklı bölgelerinde sürecektir. İlçemizde ruhsatsız işletme kalmaması amacıyla yürütülen denetimlerde duyarlı davranan işletme sahiplerini kutlayan ekiplerimiz olmayanlara da en kısa zamanda ruhsat başvurusu yapması yönünde uyarıda bulunup süre veriyor. Uyarılara rağmen eksiklerini tamamlamayanlara yasal işlem uygulanıyor” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1