EGE GÜNDEM GAZETESİ

Edremit’te Ramazan Pidesinin Fiyatı Değişmedi

Edremit’te Ramazan Pidesinin Fiyatı Değişmedi
69 views
09 Haziran 2016 - 12:32

Her yıl zam görerek halkın tepkisine neden olan, iftar sofralarının vazgeçilmez lezzeti Ramazan pidesinin fiyatı, bir çok il ile birlikte bu yıl Balıkesir’de ve ilçelerde değişmedi.
Ramazan aylarında, iftar sofralarında ekmeğin yerini alan aranan lezzet Ramazan pidesi, değişken fiyatı ile geçtiğimiz yıllarda sürekli tartışmalara neden oluyordu. Bu nedenle organize olan Balıkesir genelindeki fırınlar, federasyon ve odalar ile iş birliği yaparak Ramazan pidesinin fiyatını değişken olmaktan kurtararak sabitledi. Bununla da yetinmeyen yetkililer, geçtiğimiz yıl 250 gram olarak imal edilerek 1 buçuk liradan satılan Ramazan pidesinin fiyatını bu yıl da değiştirmeme kararı aldı. Edremit ilçesinde de pide fiyatının zam görmemesi ve gramajının aynı kalması vatandaşların yüzünü güldürdü.
Bazı büyük şehirlerde 1.80 liraya kadar çıkan Ramazan pidesi, Kütahya ili genelinde 300 gramı 1 buçuk liradan satılıyor.
İçinde bulunduğumuz Ramazan ayında pide fiyatının geçen yıl ile aynı olduğunu söyleyen Edremit Lokantacılar ve Fırıncılar Odası Başkanı Aykut Dürüst, açıklamada bulundu. Edremit genelindeki bazı fırınlarda denetimler de gerçekleştiren Aykut Dürüst, denetim esnasında yaptığı konuşmasında, “Şehri Ramazan’ı yaşamaya başladığımız bu günlerde pide fiyatları ve yaptıkları pideleri denetleme amacıyla fırınlarımızı ziyaret etmekteyiz. Geçen seneki fiyat ile bu seneki fiyatlarımız aynı. Odamız olarak, fiyatı 1 buçuk lira olarak belirledik. Edremit ilçesinde ve Edremit Körfezi’nde geçen senekiyle aynı gramaja sahiptir pidelerimiz. Halkımıza fiyat artışı ve gramaj düşüşü olmadan, aynı fiyatla pide yediriyoruz. Tüm İslam alemine hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.
İlçedeki fırın işletmecileri ve hamur ustaları da, fiyat artışı olmamasından dolayı memnun olduklarını ifade etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1