EGE GÜNDEM GAZETESİ

Edremit’te Nisan Ayı Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Edremit’te Nisan Ayı Muhtarlar Toplantısı Yapıldı
104 views
07 Nisan 2016 - 0:35

Edremit Belediyesi tarafından  düzenlenen Nisan ayı Muhtarlar toplantısı Kaymakam Ali Sırmalı’nın katılımı ile gerçekleştirildi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın göreve gelmesinden sonra gelenek haline getirilen muhtarlarla aylık bilgilendirme toplantısı, Nisan ayında Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’nın katılımı ile yapıldı. Güre Mahallesi’ndeki Afrodit Otel’de gerçekleştirilen toplantıya 6 Mart tarihinde yapılan ara seçimlerde göreve başlayan Sarıkız, Eroğlan, Altınkum, İkizçay, Güre Cumhuriyet, İskele ve Şahindere Mahallesi muhtarları ilk kez yer aldı.

Kaymakam Sırmalı, göreve yeni başlayan muhtarlara başarılar dileyerek ilçede göreve başlayalı 8 ay olduğunu kaydetti; “Edremit ilçemiz birçok ilden daha büyük bir şehir. Kutsal bir görevi yerine getiriyoruz. İdareciler olarak bu kutsal görevin hakkını vermemiz gerekiyor. Sizlere kapımız her zaman açık, bir sorununuz, şikâyetiniz olduğunuzda gelin görüşelim, çözüm yollarını birlikte arayalım. Her zaman böyle diyalog içerisinde olalım” dedi. Kaymakam Sırmalı, muhtarları dinledikten sonra başka bir programa katılmak üzere toplantıdan ayrıldı.

DSC_3414

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ‘da öncelikle göreve yeni başlayan mahalle muhtarlarına hayırlı olsun dileklerini sunarak, yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgiler verip muhtarların sorunlarını dinledi. Başkan Saka, “Yaz sezonu öncesinde hazırlıkları yapıyoruz. Bu yıl sinekle mücadele ve sahillerin büyük bir bölümü Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğuna geçti. Sahillerde bize kalan bölümlerin düzenlenmesi için yeni bir makine alıyoruz. Bu makine ile daha kolay ve hızlı bir şekilde çalışmaları yerine getireceğiz. Bunun yanında temizlik hizmetleri, park ve bahçe düzenlemeleri, parke taş kaplamaları devam ediyor. Hava sıcaklığının uygun duruma gelmesi ile birlikte asfaltlama çalışmalarına başlayacağız. Ayrıca 2016 yılı çalışma programımıza göre kırsal mahallerimizde parke taş kaplamalarına başlayacağız. Tüm ekiplerimiz ile birlikte hiçbir ayrım gözetmeksizin ilçemizin tüm mahallelerine hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

Muhtarlarda tek tek söz alarak sıkıntılarını anlattı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da muhtarların talepleri doğrultusunda kısa sürede giderilebilecek olan konularda ilgili daire müdürlerine hemen yerine getirilmesi için, diğer istek ve şikayetler ile ilgili not aldırarak yerinde incelenmesi yönünde talimat verdi.

Toplantıya Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Özgirgin, Mehmet Ertaş, Başkan Yardımcısı ve Muhtarlık İşleri Müdürü İlhan Yazar, muhtarlar ve belediyede görevli daire müdürleri katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1