EGE GÜNDEM GAZETESİ

Edremit’te Nevruz Kutlamaları

Edremit’te Nevruz Kutlamaları
147 views
22 Mart 2016 - 10:24

Edremit İlçesinde Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası kapsamında ki 21 Mart Nevruz Bayramı kutlamaları nedeniyle Göbelezoğlu Ortaokulu’nda etkinlik gerçekleştirildi. Kaymakam Ali Sırmalı ve Belediye Başkanı Kamil Saka, temsili olarak Nevruz ateşini yakıp, demir dövdüler.

DSC_2586

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası kapsamında ki 21 Mart Nevruz Bayramı Gölezoğlu Ortaokulu’nda düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Göbelezoğlu Ortaokulu Müdürü Aydın Kulaksızoğlu tarafından günü anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından temsili olarak Nevruz ateşini yakılıp, demir dövüldü. Ardından geleneksel hale getirilen yumurta tokuşturma geleneği Kaymakam Sırmalı, Başkan Saka ve protokol üyeleri ile öğrenciler arasında yapıldı.

DSC_2562

Okul Müdürü Aydın Kulaksızoğlu, öğretmenler ve öğrenciler nevruz ateşinden atladı. Öğrenciler arasındageleneksel halat çekme, yumurta ve çuval yarışları yapıldı. Edremit Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile etkinlikler sona erdi. Etkinliğe Kaymakam Ali Sırmalı, Belediye Başkanı Kamil Saka, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Şahin Aydıncı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, daire müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

DSC_2595

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1