EGE GÜNDEM GAZETESİ

Edremit’te ‘Hat Eserleri Sergisi’ Açıldı

Edremit’te ‘Hat Eserleri Sergisi’ Açıldı
132 views
04 Nisan 2016 - 10:38

 Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ‘Hüsnü Hat ve Kaligrafi’ konulu sergi, düzenlenen törenle, sanatseverlerin beğenisine açıldı.

Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin büyük emekler sarf ederek hazırladığı hat sanatı eserleri, İlçede faaliyet gösteren bir alışveriş merkezinin sergi salonunda, sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin, İslam Sanatları Estetiği Bölümü kursiyerlerinin 1 yıldır emek vererek hazırladığı 40 eserden oluşan serginin açılış kurdelesini, Kaymakam Ali Sırmalı, Belediye Başkanı Kamil Saka, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, bazı daire müdürleri, AK Parti İlçe Başkanı Metin Örkçü ve eğitimciler kesti. Davetlilere ikramların sunulduğu açılış töreninin ardından, protokol mensupları eserleri inceledi. Öğrenciler, Kaymakam Sırmalı’ya, sergilenen eserlerini anlattı.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan İslam Sanatları Estetiği ve Din Kültürü-Ahlak Bilgisi Öğretmeni Yasin Karadavut, “Öğrencilerimizin yaptığı çalışmaları sergiledik. 40 civarında eserimiz var. Tüm hat çeşitleri çalışmaları bulunuyor. Bölgümümüzde 40’a yakın öğrencimiz var ve 10 öğrenicimizin eserlerini sergiledik. Açıklamalarda bulunan öğrenciler ise, Allah (C.C.) sevgisi ile eserleri yaptıklarını ve günümüzde artık bu tarz sergilerin sunuluyor olmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

2

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1