EGE GÜNDEM GAZETESİ

Edremit’te 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlandı

Edremit’te 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlandı
117 views
25 Nisan 2016 - 10:32

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 96. kuruluş yıl dönümü ve Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Edremit’te Şehit Hamdibey Meydanı ve Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenlerle kutlandı. Törenlere CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Kaymakam Ali Sırmalı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü, Belediye Başkanı Kamil Saka ve çok sayıda kişi katıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Edremit’te ilk tören Şehit Hamdibey Meydanı’nda düzenlendi. Şehit Hamdibey Meydanı’nda İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç tarafından Atatürk anıtına çelenk konulup saygı duruşunda bulunuldu.

Törenlere CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, 19. Motorlu Piyade Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Özgirgin, Mehmet Ertaş, Edremit Cumhuriyet Başsavcısı Şenol Taşkale, Edremit Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç Dr. Riaf Sakin, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Belediye Meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Ardından Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde ki törenlere geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından Karagözoğlu İlkokulu Müdürü Hasan Delibey tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Ardından öğrenciler tarafından Atatürk’ün Samsun’a çıkışı canlandırıldı. Daha sonra sırası ile 23 Nisan ile ilgili şarkılar, çeşitli yarışmalar ve halk oyunları gösterileri sunuldu. Öğrencilerin gösterileri ilgi ile izlenirken 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Ali Sırmalı, Garnizon ve 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü tarafından verildi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1