EGE GÜNDEM GAZETESİ

Edremit Ve Naoussa Kardeş Kent Oluyor

Edremit Ve Naoussa Kardeş Kent Oluyor
82 views
12 Mayıs 2016 - 10:53

Edremit Belediyesi ve Yunanistan Sanat Birliği (Greek Art Union) tarafından, düzenlenen Uluslararası Dostluk, Barış, Kültür ve Sanat Festivali için ilçeye gelen Yunanistan’ın Selanik-Naoussa Belediye Başkanı NikosKoutsogiannis, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı ziyaret etti. Edremit ve Naoussa’nın kardeş kent olması için girişimlere başlanmasına karar verildi.

Edremit Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Dostluk, Barış, Kültür ve Sanat Festivali’ne katılmak üzere ilçeye gelen Selanik vilayetine başlı NaoussaKenti Belediye Başkanı NikosKoutsogiannis ve beraberinde ki Yunan’lı heyet Edremit Belediyesi’ne resmi ziyarette bulundu.
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Konuklarını ilçede ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Edremit ile ilgili bilgiler veren Başkan Saka, Balıkesir’de büyükşehir yapılanması nedeniyle belde ve köylerin kapatılıp ilçe belediyesine bağlanması ile ilgili süreci anlattı. Başkan Saka, barışın, kardeşliğin ve özgür yarınların tüm dünya adına uzak olmadığını belirterek, “Kardeş olarak gördüğümüz Naoussa Belediye Başkanı Sevgili NikosKoutsogiannisbaşta olmak üzere tüm misafirlerimize Edremitliler adına ’hoş geldiniz’ diyor ve kendilerini kentimizde misafir etmekten mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi “Yurtta sulh, cihanda sulh” anlayışı ile karşılıklı diyalog içerisinde kardeşlik ilişkilerimizi ve buna bağlı iş birliğimizi de geliştireceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.
Naoussa Belediye Başkanı NikosKoutsogiannis ise kendilerini davet ettiği için Başkan Saka’ya teşekkür etti. Naoussa kenti hakkında bilgilerde veren Koutsogiannis, Edremit’te bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirterek “Kültür ve sanat adına yapılan güzel bir etkinlikte bir araya geldik. Umuyorum ki bundan sonra da dostluk ilişkilerimizi daha ileriye taşıyacağız. Bizleri en iyi şekilde ağırlayan Başkan Saka’ya ve Edremitlilere teşekkür ediyorum. Artık sizlerin de Naoussa’da ikinci bir eviniz olduğunuzu bilmenizi isterim. Daha farklı alanlarda böyle birliktelikleri geliştirip daha güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Bizlerde sizi Yunanistan’a davet ediyoruz” dedi.
Yapılan görüşmeler sonucunda Edremit ve Naoussa arasında kardeş kent ilişkileri kurulması için resmi işlemlere başlanılmasına karar verildi. Görüşmelerin sonunda karşılıklı hediyeler verildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1