EGE GÜNDEM GAZETESİ

Edremit MYO’da Uygulama Atölyesi Ve Spor Kompleksi Açıldı..        

Edremit MYO’da Uygulama Atölyesi Ve Spor Kompleksi Açıldı..        
142 views
21 Nisan 2016 - 11:01

 

Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksek Okulu tarafından hazırlanan “Alet İşler El Övünür, İşim Hazır Görülür” konulu proje tanıtıldı. Proje kapsamında Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Makine ve Metal Teknolojileri Atölyesi” ile Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü tarafından yaptırılan spor kompleksi hizmete açıldı. Açılışa Rektör Prof. Dr. Kerim Özdemir, Tugay Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Cahit Erol ve çok sayıda davetli katıldı.

MYO açılış1
Balıkesir Üniversitesi’ne bağlı Edremit Meslek Yüksek Okulu tarafından hazırlanan ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Alet İşler El Övünür, İşim Hazır Görülür” projesi tanıtıldı.

Törende bir konuşma yapan Edremit Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Raif Sakin, geçen yıl hazırladıkları “Zeytinde geleceğimiz bu çocuklar” projesinden sonra ikinci projelerini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek “Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksekokulu Makine ve Mekatronik Programı öğrencilerinin, bilgi ve mesleki uygulama becerilerinin sektörün beklentileri doğrultusunda geliştirerek iş hayatına geçişleri ve yeni mezunların iş bulmalarını kolaylaştırmaktadır. Proje kapsamında Edremit MYO yerleşkemiz içerisinde yaklaşık 290 metrekarelik Makine ve Metal Teknolojileri Atölyesi tamamlanmıştır. Proje kapsamında kurulan uygulama atölyesinde Talaşlı ve talaşsız imalat bölümleri mevcuttur. Talaşlı imalat bölümünde ki CNC tezgahlarda öğrencilerimize uygulamalı eğitim verilerek uygulama becerileri geliştirilecektir. Talaşsız bölümde ise saç kesme-bükme, Örtülü Elektrot, Gaz Altı kaynakları olan MIG-MAG ve TIG kaynağı uygulamaları yapılabilecektir. Bu imkanlarla bölgemiz için çok önemli olan, zeytin/zeytinyağı, makine/depolama ekipmanlarındaki paslanmaz çeliklerin kaynağı konularında sertifikalı eğitimler verilmesi hedeflenmektedir. Proje kapsamında kazandırılmış olan, alt yapı ve makine-teçhizat imkanları, meslek odaları, sanayiciler, Meslek Lisesi ve Mesleki Eğitim Merkezi ile paylaşılarak sertifikalı kurslar düzenlenip, hedef grup dışındaki işsiz gençlerin de iş bulmalarına katkı sağlanacaktır. Böylece projenin sürdürülebilirliğine inanıyor, sanayinin nitelikli insan gücü ihtiyacına daha iyi cevap verebileceğimizi düşünüyoruz. Bu proje Güney Marmara Kalkınma Ajansının mali ve Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğünün eş finansman desteği ile gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, Edremit Ticaret Odası, EDVAN Vantilatör Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. ile Tamer Makine projede iştirakçi sanayi kuruluşu olarak yer almış olup, proje sonunda verilecek olan sertifikalı kurslarda eğitim almış olan iki öğrencimizin istihdamını gerçekleştireceklerdir. Projenin hazırlanmasında emeği geçen tüm personelime, öğrencilerimize verdikleri destekle projenin hayata geçmesine büyük katkılar sağlayan başta Rektörümüz Prof. Dr. Kerim Özdemir olmak üzere Edremit Belediyesi ve diğer tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

MYO açılış12

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir ise Edremit’te fakülte düzeyinde eğitim verecek olan 4 yıllık Sivil Havacılık Yüksekokulu’nun YÖK tarafından onaylanarak açılmasının kesinleştiğini belirterek projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmalardan sonra projenin gerçekleşmesine katkıları bulunan Edremit Belediyesi adına Başkan Vekili İsmail Cahit Erol’a, destek veren diğer firma ve şahıslara Rektör Prof. Dr. Özdemir tarafında teşekkür belgesi verildi. Ardından ” Alet İşler El Övünür, İşim Hazır Görülür” projesi kapsamında eğitim alanlarasertifikaları verildi.  Projenin tanıtımından sonra “Makine ve Metal Teknolojileri Atölyesi” ile Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü tarafından yaptırılan spor kompleksi hizmete açıldı.

Törene Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, 19. Motorlu Piyade Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü, Edremit Belediye Başkan Vekili İsmail Cahit Erol, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, esnaf odaları başkanları, projeye destek veren firma temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1