EGE GÜNDEM GAZETESİ

EDREMİT MERKEZ DEVECİLİK KÜLTÜRÜ VE DEVE GÜREŞİ SEVENLER DERNEĞİ AÇILDI

EDREMİT MERKEZ DEVECİLİK KÜLTÜRÜ VE DEVE GÜREŞİ SEVENLER DERNEĞİ AÇILDI
135 views
09 Eylül 2020 - 19:40

Türk ata sporları arasında yüzyıllardır popülerliğini koruyan deve güreşlerine olan ilgi artarak devam ederken, Edremit ilçesinde hizmet göstermek üzere, Edremit Merkez Devecilik Kültürü ve Deve Güreşi Sevenler Derneği kuruldu.
Yoğun olarak ülkenin Ege Bölgesi civarında her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen deve güreşleri, bu yıl virüs nedeniyle sekteye uğrarken, deve güreşi sevenler sosyal çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Edremit ilçesi ve çevresinde bir dernek çatısı altında toplanarak faaliyetlerini sürdürme düşüncesinde olan çok sayıda deve sahibi ve güreş sever vatandaş, yoğun çabalar sarf ederek Edremit Merkez Devecilik Kültürü ve Deve Güreşi Sevenler Derneği’ni kurdu. İlçenin Camivasat Mahallesi İnönü Caddesi Dörtler İş Merkezi’ndeki dernek yönetim binasının açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu.
Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ve belediye yetkilileri, AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Ekrem Umutlu, MHP Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Halil Görmen, Cumhur İttifakı Edremit belediye Meclisi Grubu Başkanı Murat Tuna ve meclis üyeleri, bazı dernek ve meslek odalarının başkan ve temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda deve güreşi sever vatandaşın katıldığı açılış töreninde çalan davul ve zurna dikkat çekti. İlçenin en işlek caddesinde davul ve zurna ile yöresel türkülerin seslendirildiğini gören esnaf ve vatandaşlar neşeli anlar yaşadı. Tüm halka lokma hayrı da yapılan açılış töreninde dernek binasının açılış kurdelesini başkanlar kesti.
Dernek başkanı Murat Kahve ve dernek başkan yardımcısı Mustafa Karakaşlar, açılış törenine katılan misafirlerle ilgilenerek derneğin misyonu ve vizyonunu anlattı.
Açılış töreni sonrasında AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Ekrem Umutlu, dernek yönetimine ve üyelerine kısa bir konuşma yaptı. Umutlu, “Bir çok il merkezinde olmadığı kadar aktif dernek ilçemiz Edremit’te mevcut. Birlikte çalışmak her zaman başarıyı getirir. Dernekler toplayıcı, bütünleştiricidir. Bu derneğimizin de, tüm mensuplarıyla birlikte aktif olarak çalışarak halkımız adına önemli işlere imzasını atacağını düşünüyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun, başarılar diliyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun. Biz, AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Başkanlığı olarak, imkanlarımız dahilinde her zaman derneklerimize destek olmaya çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Açılış töreni, kurdele kesimi sonrasında lokma hayrı ve misafirlerin kabulüyle akşam saatlerine kadar devam etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1