EGE GÜNDEM GAZETESİ

Edremit Körfez Roman Derneği’nden 2. Hıdrellez Şenliği

Edremit Körfez Roman Derneği’nden 2. Hıdrellez Şenliği
117 views
06 Mayıs 2016 - 23:25

Edremit ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Balıkesir Edremit Körfez Roman Derneği tarafından düzenlenen 2. Hıdrellez Şenliği Şehit Hamdibey Meydanı’nda yapıldı. Etkinliğe Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, Roman Derneği Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Edremit’te faaliyet gösteren Balıkesir Edremit Körfez Roman Derneği tarafından düzenlenen 2. Hıdrellez Şenliği Şehit Hamdibey Meydanı’nda yapıldı. Şenliğin açılış konuşmasını yapan Balıkesir Edremit Körfez Roman Derneği Başkanı Oktay Sümertaş, Roman toplumunun yıllardan bu yana ötekileştirilmesine farklı görülmesine rağmen vatanına ve milletine en bağlı toplumlardan birisi olduğunu belirterek, “Öncelikle şehit olan askerlerimize, polislerimize ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Böyle etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz. Arkamızda şanlı bayrağımız ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk duruyor. Biz bu değerlerimizin var olması için bu meydanlarda dimdik ayakta olacağız. Biz Romanlar olarak alın teri ile para kazananların her zaman yanındayız. Ancak haram para kazanmak isteyenlerin hiç zaman yanında olmayacağız” dedi.
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da, yaptığı konuşmada “ Hıdrellez kışın soğuğundan yazın sıcağına geçişi müjdeliyor. İnsanlarımızın arasında ki dostluğun, halkımız arasında birlik, beraberlik ve dayanışmanın da Hıdırellez müjdecisi olsun. Ülkemize sımsıcak yaz günleri sıcağında, sımsıcak dostluk günleri getirmesini diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından sanatçılar Zeki Gül ve Mersinli Aytaç sahne aldı.

DSC_0505 (6)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1