EGE GÜNDEM GAZETESİ

EDREMİT HALK EĞİTİM MERKEZİ MESLEKLERE YETİŞMİŞ ELEMANLAR KAZANDIRIYOR

EDREMİT HALK EĞİTİM MERKEZİ MESLEKLERE YETİŞMİŞ ELEMANLAR KAZANDIRIYOR
83 views
28 Kasım 2018 - 11:53

 

Edremitİlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Delibey, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce Edremit’tedüzenlenen kursların açılışını yaptı.

 

EdremitHalk Eğitim Merkezindetalepler doğrultusunda 32 kursiyerin katıldığı Aşçı Çıraklığı kursu, 45 kursiyerin katıldığı Katı Yakıtlı Kalorifer Ateşçiliği kursu, 28 kursiyerin katıldığı MTSK-Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği kursu ve 30 kursiyerin katıldığı Kırsal Turizm Etkinlikleri kursu olmak üzere dört farklı kurs düzenlendi. Hafta içi 18.00 – 21.00 saatleri arasında düzenlenen kurslar, 26 Kasım 2018 tarihi itibariyle başladı.

 

Günümüzde mesleklerin değişim ile karşı karşıya olması ve daha karmaşık bir yapıda bulunmaya başlaması nedeniyle, mesleki yeterliklerin de geniş tabanlı bilgilere, becerilere ve tavırlara dayalı olmasını ve programların buna göre geliştirilmesini zorunlu hale getirmektedir.

 

Hijyen ve sanitasyon kurallarına uygun olarak kendisine verilen görevleri yerine getiren, üstlerinin denetiminde çalışan, mesleğe yeni başlamış mutfak elemanı eğitiminin verildiği Aşçı Çıraklığı kursunu başarıyla tamamlayanlar, konaklama ve ulaşım işletmelerinin yiyecek içecek ünitelerinde, kurum mutfaklarında, kafeterya ve restoranlarda, yemek fabrikalarında, ulaşım araçlarının yiyecek-içecek ünitelerinde vb. yerlerde çalışabilecekler.

 

Katı Yakıtlı Kalorifer Ateşçiliği kursu programı sonunda bireyin, iş sağlığı ve güvenliği kurallarını uygulayabilmesi, katı yakıtlı kazanı yakma kurallarına uygun yakma işlemini gerçekleştirebilmesibeklenmektedir.

 

MTSK-Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği kursuna katılarak mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler motorlu taşıt sürücüleri kursunda direksiyon eğitimi öğreticisi olarak çalışabilirler.

 

Kırsal Turizm Etkinlikleri kursiyerlerine “konuk tiplerine göre davranma, konuk tipleri ve davranışları, turizm coğrafyası, konuklara Türkiye’nin coğrafi özelliklerini, tarihî ve doğal güzelliklerini, Anadolu’nun tarih öncesi çağlarını ve Anadolu’da yaşamış uygarlıkları tanıtma” konularında eğitim veriliyor. Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanarak Kırsal Turizm Etkinlikleri kursunu başarıyla tamamlayanbireyler, turizm sektöründe, konaklama seyahat hizmetleri alanı altında, tarihî ve doğal güzelliklerini tanıtma faaliyetlerini yapabilecekler.

 

Edremitİlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Delibey, sınıfları gezerek kurs çalışmalarını inceledi ve kursiyerlerle sohbet etti ve başarılar diledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1