EGE GÜNDEM GAZETESİ

Dursunbey’de Cumhuriyet Coşkusu

Dursunbey’de Cumhuriyet Coşkusu
1.119 views
30 Ekim 2019 - 1:16

Dursunbey’de Cumhuriyetin Kuruluşunun 96. yılı kutlamaları coşku dolu geçti.

Dursunbey’de Cumhuriyetin Kuruluşunun 96. yılı kutlamaları coşku dolu geçti.
Dursunbey’de 29 Ekim Bayramı Cumhuriyet meydanında kutlandı. 29 Ekim kutlamalarına ilçe merkezinde bulunan okullar katılırken bayram törenine vatandaşların ilgisi de yoğun oldu.
Saat 09.30’da başlayan resmi törene İlçe Kaymakamı Emrullah Temizkan, Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Garnizon Komutanı vekili Orhan Karaaslan, çeşitli kurum ve kuruluşlardan yetkililer, Gaziler, siyasi parti temsilcileri, askeri erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı Duruşu ve istiklal marşı okunması ile başlayan tören Kaymakam, Garnizon komutanı ve Belediye Başkanının öğrencilerin ve halkın bayramını kutlaması ile devam etti. Daha sonra çeşitli okullardan öğrenciler 29 Ekim Cumhuriyet bayramı ile ilgili şiirler okudular.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Dursunbey Kaymakamı Emrullah Temizkan yaptı. Kaymakam Temizkan’ın ardından, 29 Ekim için yapılan çeşitli dallarda yarışmalarda ödül alan öğrencilere protokol tarafından hediyeler verildi. Çok Programlı Lise öğrencilerinin hazırladığı koro konserinin ardından ise Kepsut 125. YBO öğrencilerinden oluşan Hayatın Ritmini Yakala isimli ritim grubu sahne aldı. İlgi çeken gösteri katılımcılardan yoğun alkış aldı.
Son olarak tüm okullar Cumhuriyet meydanında tören yürüyüşüne geçti. Tören yürüyüşünün ardından ise resmi tören sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1