EGE GÜNDEM GAZETESİ

Dursunbey Naipler Viyadüğünün yapımı başladı

Dursunbey Naipler Viyadüğünün yapımı başladı
302 views
24 Ekim 2020 - 13:05

Dursunbey-Balıkesir (D-230) karayolunun 42. Kilometresinde yer alan Naipler viyadüğünün yapımı başladı. Yaklaşık 50 Milyon TL’ye mal olacak viyadüğün 6 ay içinde tamamlanması planlanıyor. Viyadük yolu bir kilometre daha kısaltacak.
Balıkesir ile Dursunbey arasında devam eden duble yol çalışmaları aralıksız devam ediyor. Genişletme çalışmalarının sürdüğü yolun bazı kesimlerinde ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor. Öte yandan hem keskin Naipler virajlarını ortadan kaldıracak hemde mesafeyi kısaltacak olan viyadüğün yapımına başlandı.

13 BİN METREKÜP BETON, 2250 TON DEMİR KULLANILACAK

Altı ay içerisinde yapımının tamamlanması hedeflenen Naipler viyadüğünün toplam uzunluğu 250 metre olacak. Çalışmalar hakkında bilgi veren şantiye sorumlusu Nihat Karaman, 8 aks 16 temel’den oluşacak olan viyadüğün yüksekliğinin ise 40 metre olacağını belirtti. Toplam 13 Bin metreküp betonun kullanılacağı viyadükte 2250 ton demirin kullanılacağını ifade eden Karaman, teslimin ise 6-7 içinde yapılmasını hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Viyadüğün kullanıma başlanmasının ardından onlarca ölümlü kazanın meydana geldiği bölgede ki keskin virajlar ortadan kalkacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1