EGE GÜNDEM GAZETESİ

Dursunbey Down Sendromlular Takımı Türkiye Birincisi Oldu

Dursunbey Down Sendromlular Takımı Türkiye Birincisi Oldu
127 views
15 Nisan 2016 - 23:55

 

Dursunbey Halk Eğitim Merkezi tarafından Türkiye’de ilk defa kurumsal olarak yarışmalara çıkan Down Sendromlu sporcular, rekorlar kırarak takım halinde Türkiye birincisi oldular.

 

Dursunbey Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü tarafından oluşturulan ve Balıkesir’e bağlı Bandırma, Burhaniye ve Dursunbey İlçelerinden Down Sendromlu sporcuların katıldığı Türkiye Şampiyonasında sporcular bireysel olarak ve takım halinde büyük başarı elde ettiler. Bu başarının ardından öğretmen ve velileri ile Dursunbey’e gelen sporcular İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim merkezini ziyaret ettiler. Daha sonra Dursunbey Belediyesinin konuğu olarak Saz Mesire alanına geçen öğrenciler burada keyif dolu dakikalar geçirdiler.

Başarılı sporcuları Dursunbey Kaymakamı Yaşar Aksanyar, Dursunbey Belediye Başkan vekili Vacit Kahvecioğlu, İlçe Jandarma Komutanı Ömer Faruk Gürsoy, Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir, Belediye Sosyal İşler Müdürü Fahri Bahçavan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Şafak ve öğretmenler ve veliler katıldı.

Dursunbey Down Sendromlular1

Down Sendromlu sporcuların bu başarısı hakkında bilgi veren eğitmen Deniz Erenoğlu, “11-12  Nisan tarihleri arasında  Aksaray ‘da yapılan, Özel  Sporcular Down Sendromlu Genç Erkekler Kategorisinde Dursunbey Halk Eğitim Merkezi olarak; Türkiye Birinciliği Kupasını kaldırdık. Türkiye’de ilk kez bu tür bir yarışmaya kurumsal olarak takım çıkaran takımda biz olduk” dedi. Dursunbey Belediyesi tarafından sporcular onuruna verilen öğle yemeğinin ardından ise yine Belediye tarafından Başarılı sporculara çeşitli hediyeler verildi.

Aydın’da gerçekleşen yarışmalarda Utku Selçuk 100 mt. Türkiye 3.sü ve Gülle Atma Türkiye 3.sü olurken, Adem Sevinç 1500 mt.Türkiye 1.si ve Uzun Atlama Türkiye 1.si oldu. Yiğit Mete Yörük ise

400 mt.Türkiye 2.si olarak Halk Eğitim Merkezi takım halinde Down Sendromlu Genç Erkekler Türkiye şampiyonu oldular.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1