EGE GÜNDEM GAZETESİ

Dört Başkan Mercek Altında

Dört Başkan Mercek Altında
178 views
06 Mayıs 2016 - 23:52

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti’de sil baştan dedi.

Reis Erdoğan ilk olarak AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’dan başlarken bu harekâtın Milletvekilleri, İl teşkilatları, İlçe teşkilatları ve bunun yanında Belediye Başkanlarını da kapsayacağı iddia ediliyor. Sil Baştan diyerek yeni kadro ve yeni isimler ile yola çıkacak olan Reis Erdoğan’ın önümüzdeki günlerde daha geniş kapsamlı olarak istifaların altına imza atacağı merakla bekleniyor.
DAHA ÖNCE DEMİŞTİK
Gazetemizde daha önce Reis’in ilerleyen zamanlarda parti içinde temizlik için start vereceğini okuyucularımıza duyurmuştuk ve dediğimiz gibi de oldu. Reis Erdoğan temizliğe başladı. Saray’da hummalı çalışmalar sürürken, bu bahar temizliğinin Balıkesir’e yansıyıp, yansımayacağı da dört gözle bekleniyor.
HİZMET YAPMAYAN BİR DAHA ADAY GÖSTERİLMEZ!
Türkiye genelinde Belediye Başkanları reis Erdoğan tarafından mercek altına alınıyor. Balıkesir’de ilk dikkatleri çekecek olan AK Partili Belediyeler arasında Susurluk, Gönen, Gömeç ve Marmara Adalar Belediyelerinin adının geçtiği iddia ediliyor. Hizmette diğer belediyelere nazaran daha geride kalan ve parti üyeleri ile vatandaşlardan hizmette olumsuz görüş çıkan bu Belediyelerin 29 Mayıs ‘ta yapılacak AK Parti kongresi sonrasında mercak altına alınması bekleniyor.
DÖRT BELEDİYE İZLENECEK Mİ?
Yeni bir ekip için kolları sıvayan Reis’in Türkiye genelinde rapor tutturacağı Belediyeler arasında Balıkesir’den dört belediyenin de olacağı iddia ediliyor. Hizmette yetersiz kalan Marmara Adalar, Gömeç, Gönen ve Susurluk Belediyeleri inceleme altına alacağı tahmin edilirken, çıkacak olumsuz raporda ise Belediye Başkanları yerel seçimlerde aday gösterilmeyecek.
BAŞKANLAR UYARILACAK
Balıkesir genelinde Belediye Başkanları ile arası açık olan AK Parti İlçe Başkanları uyarılacak. Bu uyarılara uymayanlar ise görevden alınarak isimle   ri çizilecek. Özellikle parti üyelerinin bu küskünlüklerden dolayı rahatsız olduklarının yansımaları genel merkeze kadar gittiği iddia ediliyor. Reis’in kongre sonrasında kucaklayıcı bir ekip kurması ile Balıkesir’in parti adına birçok gelişmeye şahit olacağı benziyor.
NEDEN Mİ? DÖRT BAŞKAN… BUYURUN İŞTE GERÇEK!

HÜSEYiN YAKAR.. GÖNEN

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar üçüncü dönemi dolduruyor ama üç dönemdir AK Parti iktidarıyla çalışmasına rağmen istenilen hizmetleri yapamadı. Başta arıtma, içme suyu ve otogar gibi birçok hizmeti yerine getiremedi. Ayrıca 7 Haziran seçimlerinde oyları da düşürdü. Başkan Yakar için Gönen halkının da ve Ankara’nın da memnuniyetsizliği başladı.

SÜLEYMAN AKSOY.. MARMARA

Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, Avşa Belediye Başkanı Cevdet Çağlar’ın desteğiyle kazanmıştı. Ne yazık ki istenilen hizmetleri yapmadı. Adalarda, vatandaşta ve Ankara’da memnun değil, 7 Haziran’da AK Parti’ye adalarda seçim kaybettirdi. Hizmetleri Büyükşehir yapıyor, İlçe Belediyesi olarak Süleyman Aksoy bakıyor. Halk şimdilerde Cevdet Çağlar’ı arıyor. Türkiye’de ilk defa deniz suyundan arıtarak içme suyu kazandırmıştı başkanlığı döneminde Cevdet Çağlar…

HÜSEYİN HIZLIOĞLU SUSURLUK
Susurluk Belediye Başkanı Hüseyin Hızlı oğlu, istenilen çalışmayı gösteremedi. Yatırımlar Hükümet tarafından ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılırken ilçe Belediyesi içinde vatandaş memnun değil ayrıca çoğu muhtar Başkan Hızlıoğlu’dan hizmet alamamaktan yana şikayetçi, Başkan Hızlıoğlu AK Parti’ye seçim kaybettirerek CHP’yi 7 Haziran seçimlerinde birinci parti yaptı.

KAZIM ARSLAN GÖMEÇ
Gelelim Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan’a, Gömeç’e bir çivi çakamayacak durumda olan Başkan Kazım Arslan ilk geldiği günlerde Başkan Edip Uğur ve borçlardan yakınırken ‘bir daha aday olmayacağım’ gibi sözler sarf ediyordu. Bu güne kadar hizmet yapamadığından dolayı vatandaş ve Ankara Başkan Kazım Arslan’dan memnun değil. Ayrıca 7 Haziran’da yapılan seçimlerde CHP Başkan Kazım Arslan sayesinde 1. Oldu. Gömeç Belediyesi hizmet yapamazken Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ve AK Parti hükümetinden Milletvekili Ali Aydınlıoğlu sayesinde hizmet alıyor. Balıkesir’de bu yaşanılanları Reis Erdoğan’ın dikkate alacağı bekleniyor.
Özel Haber: Şevki MORALI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1