EGE GÜNDEM GAZETESİ

Doğasında huzur, sularında sağlık var

Doğasında huzur, sularında sağlık var
136 views
17 Mayıs 2016 - 22:45

Hayallerin gerçekle buluştuğu yer: ÖZDİL TERMALPARK

Sındırgı’nın mis kokulu çam ormanlarıyla kaplı dağların eteklerinde ve geniş ovalarda yer alan Özdil Termalpark her mevsim farklı doğa güzelliklerini 7 yıldızlı hizmet kalitesinde sunuyor.Sındırgılılar ise Metin Özdil’in bu yatırımı yaparak, ilçe ekonomisine kazandırdığı KDV için hayli memnun.

Devre mülk değil, tamamen satılık tapulu daireler için son fırsatları kaçırmayın. Termalleriyle ve kaplıcalarıyla, bozulmamış doğası ile dikkat çeken dev yatırım komşuluk ilişkilerinin hala devam ettiği çiçeklerle bezenmiş bahçeli evlerin yan yana dizildiği Sındırgı’da sizleri bekliyor.

Özdil Termal-Park-1

DAİRELER TERMAL ISITMALI
Şehir hayatının koşuşturmasından sonra Sındırgı’daki sakinlik, telaşsız yaşam sizi bir mıknatıs gibi kendine bu eşsiz doğa manzaralı termal parkta yok yok.
1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere 252 adet konut ile yaşamın tüm stresini atacağınız dört mevsim suyun dinginliğinin yaşanacağı Özdil Termalpark’tatüm daireler termal su ile ısıtma imkanına sahip. Ayrıca fitness salonu, kapalı ve açık çocuk oyun alanları, termal havuz, buhar ve sauna odası, Türk hamamı, basketbol sahası ve yürüyüş yolları, mescit, restoran, çok amaçlı toplantı salonu gibi birçok sosyal donatı Sındırgı’da yaşama sizin için geçiyor.Ormanları, termalleri ve yaylaları ile binbir rengin hakim olduğu Sındırgı, doğal güzellikleri ve huzur kokan atmosferi yanında Yağcıbedir Halıları ve dağlardan ismini alan kolonyaları ile de ünlüdür.

Özdil Termal-Park-6

99 DERECE İLE SANİYEDE 172 LİTRE DEBİSİ İLE ŞİFA KAYNAĞI
Termal suyun özellikleri ise şöyle:Termal turizmin cazibe merkezlerinden biri olan Sındırgı, selenum minerallerinin yoğun olduğu zengin su rezervlerine sahiptir. Üstelik bu şifalı sular, yemyeşil ormanların ve çam kokularının arasından çıkmaktadır.
Sıcaklıkları 86-99 derece arasında değişen, bunların içinde debisi en fazla olan iki tümsek üzerinde küçük bir havuz teşkil ederek kaynamakta ve aktığı yamaçlarda beyaz bir çökelti bırakıyor. Etraf suların çökeltilerinin yaptığı peri bacaları ile doludur ve bunların anasında eski, kubbesi yıkılmış bir hamam vardır.Kaynak suları fluorür içeren sodyumlu bikarbonatlı termal sular sınıfına girmektedir. Su kendi halinde akışkan olup, saniyede 172 litre çıkmaktadır. Başta hareket sisteminin ağrılı rahatsızlıklarda müsekkin olarak kullanılır. Romatizmal rahatsızlıklar, nevralji nevrite iyi gelmektedir.

Özdil Termal-Park-9

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1