EGE GÜNDEM GAZETESİ

Çocuk Oyunları Şenliği Havran’da Yapıldı             

Çocuk Oyunları Şenliği Havran’da Yapıldı             
125 views
11 Mayıs 2016 - 11:21

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğinde yürütülen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Havran’da kapalı spor salonunda yapıldı.

Etkinliğe Havran  Kaymakamı Yasin Öztürk,Havran Garnizon Komutanı Üsteğmen  Volkan Öz,Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy,İlçe Milli Eğitim Müdürü  Yusuf Söbüoğlu,Havran İlçe Gençlik Spor Müdür Vekili  Mehmet Yılmaz,Daire Müdürleri Okul Müdürleri ve veliler katıldı.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen şenlikler 25 Nisan ve 10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Turnuvalarda İlköğretim Okulları arasında İlçe ve Mahallelerden 29 Okul 355 öğrenci katıldı. Şenliklerde Yağ satarım Bal satarım,Mendil kapamaca,Tombik oyunu,Yakan Top,gibi oyunlar çocukları hem heyecanlandırdı hemde eğlendirdi.Dereceye giren Okullara ve öğrencilere madalya ile kupalarını İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk,Garnizon Komutanı Üstteğmen Volkan Öz,Belediye Başkanı Emin Ersoy verdi.

Belediye Başkanı Emin Ersoy, “Çocukluğumuzda oynadığımız oyunları yeni nesillere öğretmek amacı ile yapılan bu tür faaliyetlere Belediye olarak katkımız ve desteğimiz devam edecektir.Toplumlar kökleri ile var olur Ülke olarak zengin bir tarihe ve kültüre sahibiz değerlerimize bundan sonrada sahip çıkacağız Geleneksel Çocuk Şenliklerine emek veren tüm kurum ve kuruluşları tebrik ederim” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1