EGE GÜNDEM GAZETESİ

‘ÇITIR’ İSİMLİ KÖPEK, YAVRU KEDİLERİ EMZİREREK, ANNELİK YAPIYOR

‘ÇITIR’ İSİMLİ KÖPEK, YAVRU KEDİLERİ EMZİREREK, ANNELİK YAPIYOR
309 views
24 Eylül 2020 - 0:42

Burhaniye ilçesinde ‘Çıtır’ isimli köpek, yavru kedileri emzirerek, annelik yapıyor. Kedilerle kurduğu dostlukla ‘kedi-köpek gibi’ deyimini çürüten Çıtır’ın bu halini görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor.
Burhaniye ilçesinde yaşayan Hayriye Çiftçioğlu ve kızı Zeynep’in ‘Çıtır’ isimli Terrier cinsi köpeği, kedilerle kurduğu dostlukla görenleri hayrete düşürüyor. Çıtır’ın kedilerle dostluğu, Zeynep Çiftçioğlu’nun sokakta bulduğu, annesi olmayan yavru kedileri eve getirmesiyle başladı. Yavru kedileri zaman içinde emzirerek, annelik yapmaya başlayan 14 yaşındaki ‘Çıtır’, iki yıl önce de emzirdiği yavru kedi sayesinde girdiği menopoz döneminden çıktı.
‘ÇITIR’IN EMZİRDİĞİ KEDİ, ANNE OLDU’
Çıtır’ın sevecen ve canlılara karşı cana yakın tavırlar içinde olduğunu söyleyen Hayriye Çiftçioğlu, “Ailece hayvanları seviyoruz. Kızım, annesi olmayan yavru kedi gördüğü zaman alıp, eve getiriyor. Çıtır da bu şekilde yanımızda kedilere alıştı. Hatta bundan iki sene önce kızım yolda bulduğu kediyi eve getirmişti. Çıtır ona da annelik yapmıştı. O dönem Çıtır menopoza girmişti. Annelik yapmaya başlayınca hormonları yenilendi, adet görmeye, sütü gelmeye başladı. O kediyi büyüttük, kız kardeşime verdik. Geçen yıl da kızım bu bebeklerin annesini bulup, eve getirdi ve Çıtır onu da emzirdi. O kedimiz büyüdü ve hamile kaldı. İki tane yavrusu oldu. Anneleri kısa süre sonra onları emzirmeyi bıraktı ve yavruları kuru mamaya alıştırdı. O süreçten sonra Çıtır’da yavru kedilerin yanına giderek onları emzirdi, annelik yapmaya başladı” dedi.
‘YAVRU KEDİLER, ÇITIR’I GÖRÜNCE HEMEN YANINA KOŞUYOR’
Yavru kedileri geçtiğimiz hafta bir aile dostlarının bahçesine bıraktıklarını söyleyen Zeynep Çiftçioğlu, Çıtır’ı da sürekli yavru kedilerin yanına götürdüklerini belirtti. Zeynep Çiftçioğlu, “Apartman dairesinde fazla hayvan biraz sorun olabiliyor. O nedenle kedileri aile dostumuzun bahçesine getirdik. Müsait oldukça Çıtır ile birlikte gelip, yavru kedileri ziyaret ederek, onları buluşturuyoruz. Yavru kediler, Çıtır’ı karşıdan görür görmez tanıyor ve hemen yanına koşuyorlar” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1