EGE GÜNDEM GAZETESİ

CHP’Lİ AHMET AKIN’DAN ‘ŞARTLI BAĞIŞ’ TEPKİSİ

CHP’Lİ AHMET AKIN’DAN ‘ŞARTLI BAĞIŞ’ TEPKİSİ
138 views
31 Ocak 2020 - 15:02

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı, vatandaşın doğalgaz paralarının Kızılay üzerinden tartışmalı Ensar Vakfı’na aktarılmasına tepki gösterdi.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı, vatandaşın doğalgaz paralarının Kızılay üzerinden tartışmalı Ensar Vakfı’na aktarılmasına tepki gösterdi. Ahmet Akın, “Vatandaşın enerji faturalarına borç batağındaki şirketleri kurtarmak için üst üste zamlar yapıldı. Şirketler de tartışmalı vakıflara Kızılay üzerinden para aktarıyor. Vatandaş kışın soğuğunda ısınamazken, elektrik düğmesine dokunamazken, kurulan bu düzenek vicdanları yaralıyor” dedi.
CHP’li Ahmet Akın şunları söyledi
“Tam bir skandal. Patlayan skandalın düzeneği ortaya çıkmış durumda. Vatandaşın, enerji faturalarına borç batağındaki şirketlerin kurtarılması için üst üste zamları yap! Şirket elde ettiği gelirden ‘şartlı bağış’ yaparak tartışmalı Ensar Vakfı’na para aktarımı yapsın. Bir de bunun üzerinden vergi avantajı sağlasın. Hep söylüyorum. Vatandaşı düşünen yok. İktidarın kayırdığı enerji şirketleri vatandaşın sırtından kazandıkları paraların diyetini bu şekilde ödüyor. Bunun bir şirketle kaldığını sanmıyorum. Bu düzenek mutlaka başka şekillerde de kurulmuştur. Çorap söküğü gibi arkası gelecektir. Artık vatandaşın yakasından düşsünler!”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1