Haber Girişi: 04.11.2021 - 13:01, Güncelleme: 04.11.2021 - 13:01

CHP’Lİ AHMET AKIN TÜRKİYE’NİN YEŞİL DÖNÜŞÜMÜ İÇİN DANİMARKA’DA

 

CHP’Lİ AHMET AKIN TÜRKİYE’NİN YEŞİL DÖNÜŞÜMÜ İÇİN DANİMARKA’DA

CHP Enerji ve Altyapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın,enerji sektörünün paydaşları ve enerji kooperatifleri temsilcileri ile bir dizi görüşmelerde ve incelemelerde bulunmak üzere Danimarka’ya gidiyor.
  CHP Enerji ve Altyapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın,enerji sektörünün paydaşları ve enerji kooperatifleri temsilcileri ile bir dizi görüşmelerde ve incelemelerde bulunmak üzere Danimarka’ya gidiyor.Yenilenebilir enerjide gelecek vizyonu, Orstedfirmasının çalışma alanları, yeşil hidrogen, biomass, yüzen türbinler, onshore, offshorerüzgar türbinleri, güneş enerjisinin geleceği konuları üzerinde Danimarka’nın söz sahibi enerji paydaşları ile bir araya gelecek olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, CHP’nin enerji ve yenilenebilir enerji politikaları, Yeşil Dönüşüm çalışmaları ile Türkiye’de gerçekleştirecekleri projeler hakkında bilgi verecek sunumlar gerçekleştirecek. Orsted Yenilenebilir Enerji Firması yetkililerinin “Yeşil Dönüşüm”, “Yeşil Dönüşüm Hikayesi” ve “En sürdürülebilir enerji firması” sunumlarına katılacak olan Ahmet Akın daha sonra Danimarkalı enerji sektörü paydaşlarının ilişkili alanlar, tedarik zincirleri, ekonomi, test merkezleri, yerli üretim, limanlar, ihaleler, devlet desteği, yönetmelikler, kanunlar gibi konularında bilgiler de alacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın Danimarka Teknik Üniversitesi (DTU) Osterild Test Merkezi’nin tanıtımına katılacak. Burada coğrafi alan, türbin testleri, merkezin işleyişi ve gerçekleştirilen testler ile sunumlara katılacak olan Ahmet Akın Danimarka’da tarihsel olarak yenilenebilir enerji dönüşümü, devlet, sanayi ve üniversite işbirliğinin işleyişi alternatif enerji yöntemleri gibi konularda brifing alacak. 5-6-7 Kasım tarihlerinde Danimarka’da gerçekleştireceği ziyaretleri değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, World EnergyTrilemma Endeksi'nde üçüncü sırada yer alan Danimarka’nın enerji güvenliği, enerji eşitliği (erişilebilirlik ile satın alınabilirlik) ve çevresel sürdürülebilirlik konularında önemli adımlar attığını söyledi. Ahmet Akın, “Türkiye’de yeşil dönüşümü biz gerçekleştireceğiz. Bunun için çalışmalarımızı tüm hızımızla sürdürüyoruz. Türkiye’nin yenilenebilir enerji potansiyelini düşündüğümüzde, Danimarka’dan daha güçlü bir potansiyele sahip olduğumuz gerçeğini ortaya koyduğumuzda burada yapacağımız incelemeler, görüş alışverişleri İktidarımızda gerçekleştireceğimiz enerji projeleri için özgün bir örnek olacak. Dünyanın ilk enerji adası projesine imza atan Danimarka, CHP olarak ülkemizde hayata geçirdiğimiz ve geliştireceğimiz enerji kooperatifleri için de bir örnektir. Bu nedenle Danimarka’da enerji paydaşları ve üniversitelerle yapacağımız görüşmeler ülkemizde milletimizin enerjiye ucuz ve kolay ulaşılabilir olması üreteceğimiz politikalara fikir verecek mahiyette olacaktır” diye konuştu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Danimarka’da CHP Yurtdışı Birlikleri ile CHP Danimarka Birliği tarafından ortaklaşa organize edilen geleneksel “98. Yıl Cumhuriyet Balosu”na katılacaklar.
CHP Enerji ve Altyapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın,enerji sektörünün paydaşları ve enerji kooperatifleri temsilcileri ile bir dizi görüşmelerde ve incelemelerde bulunmak üzere Danimarka’ya gidiyor.

 

CHP Enerji ve Altyapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın,enerji sektörünün paydaşları ve enerji kooperatifleri temsilcileri ile bir dizi görüşmelerde ve incelemelerde bulunmak üzere Danimarka’ya gidiyor.Yenilenebilir enerjide gelecek vizyonu, Orstedfirmasının çalışma alanları, yeşil hidrogen, biomass, yüzen türbinler, onshore, offshorerüzgar türbinleri, güneş enerjisinin geleceği konuları üzerinde Danimarka’nın söz sahibi enerji paydaşları ile bir araya gelecek olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, CHP’nin enerji ve yenilenebilir enerji politikaları, Yeşil Dönüşüm çalışmaları ile Türkiye’de gerçekleştirecekleri projeler hakkında bilgi verecek sunumlar gerçekleştirecek. Orsted Yenilenebilir Enerji Firması yetkililerinin “Yeşil Dönüşüm”, “Yeşil Dönüşüm Hikayesi” ve “En sürdürülebilir enerji firması” sunumlarına katılacak olan Ahmet Akın daha sonra Danimarkalı enerji sektörü paydaşlarının ilişkili alanlar, tedarik zincirleri, ekonomi, test merkezleri, yerli üretim, limanlar, ihaleler, devlet desteği, yönetmelikler, kanunlar gibi konularında bilgiler de alacak.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın Danimarka Teknik Üniversitesi (DTU) Osterild Test Merkezi’nin tanıtımına katılacak. Burada coğrafi alan, türbin testleri, merkezin işleyişi ve gerçekleştirilen testler ile sunumlara katılacak olan Ahmet Akın Danimarka’da tarihsel olarak yenilenebilir enerji dönüşümü, devlet, sanayi ve üniversite işbirliğinin işleyişi alternatif enerji yöntemleri gibi konularda brifing alacak.

5-6-7 Kasım tarihlerinde Danimarka’da gerçekleştireceği ziyaretleri değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, World EnergyTrilemma Endeksi'nde üçüncü sırada yer alan Danimarka’nın enerji güvenliği, enerji eşitliği (erişilebilirlik ile satın alınabilirlik) ve çevresel sürdürülebilirlik konularında önemli adımlar attığını söyledi. Ahmet Akın, “Türkiye’de yeşil dönüşümü biz gerçekleştireceğiz. Bunun için çalışmalarımızı tüm hızımızla sürdürüyoruz. Türkiye’nin yenilenebilir enerji potansiyelini düşündüğümüzde, Danimarka’dan daha güçlü bir potansiyele sahip olduğumuz gerçeğini ortaya koyduğumuzda burada yapacağımız incelemeler, görüş alışverişleri İktidarımızda gerçekleştireceğimiz enerji projeleri için özgün bir örnek olacak. Dünyanın ilk enerji adası projesine imza atan Danimarka, CHP olarak ülkemizde hayata geçirdiğimiz ve geliştireceğimiz enerji kooperatifleri için de bir örnektir. Bu nedenle Danimarka’da enerji paydaşları ve üniversitelerle yapacağımız görüşmeler ülkemizde milletimizin enerjiye ucuz ve kolay ulaşılabilir olması üreteceğimiz politikalara fikir verecek mahiyette olacaktır” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Danimarka’da CHP Yurtdışı Birlikleri ile CHP Danimarka Birliği tarafından ortaklaşa organize edilen geleneksel “98. Yıl Cumhuriyet Balosu”na katılacaklar.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve egegundem.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.