EGE GÜNDEM GAZETESİ

“CHP Müflis Tüccar Zihniyeti İle Halktan Aldığı Görevi Kötüye Kullanmıştır”

“CHP Müflis Tüccar Zihniyeti İle Halktan Aldığı Görevi Kötüye Kullanmıştır”
91 views
08 Haziran 2016 - 11:25

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü, Kordon mu? Pardon! CHP’li belediye sayesinde halkın öyle bir gezi yerinin kalmadığını açıkladı.
Örkçü, CHP’liler özelleştirmelere karşı olduklarını her fırsatta dile getirirken, yeni bir özelleştirme yöntemiyle karşımıza çıkarak, belki de Türkiye’de yaşanmayan ibretlik icraatlara imza attıklarını, turistik mahallemiz olan Akçay’da insanların gezmek için geldiği kordon boyu alanın satılması ile trajikomik görüntülere üzülerek tanık olduklarını söyledi.
Bu siyaset ve hizmet anlayışının literatüre geçecek cinsten olduğunun altını çizen Örkçü şunları söyledi:
“Hem ödeme, tedbir alma, sonra ödenmeyen borçlar yüzünden vatandaşın ortak kullanımına ayrılan alanların her ne hikmetse icradan satılmasına göz yum. CHP’ li Belediyeler bir kez daha sınıfta kalmıştır. Böyle bir şey ülkemizde belki de ne görülmüş, nede duyulmuştur. Bir belediye ki Akçay da vatandaşın yürüdüğü kordonun satılmasına sebep oluyor. Ne kadar trajikomik bir vaka. Acaba bunu yapan bir AK Partili Belediye olsaydı, böyle suskun bir biçimde seyrederler miydi? Sessiz kalırlar mıydı? Elbetteki hayır. Bakıyoruz Körfezimizin incisi, Edremitimizin göz bebeği Akçayımızın kordonu icradan satılı vermiş. Alan vatandaşta alanın özel mülk olduğunu belirten tabela koyup etrafını çevirivermiş. Ancak satılan yer son derece manidar. Bu yerin icradan satışına nasıl göz yumulmuştur. Halkın kullanımına tekrar açılması için ne kadar bir bedel ödenecektir. Buna sebep olanlar kadar, görmezden gelenler ve göz yumanlarda sorumludur. Bununla ilgili adli bir soruşturma var mıdır? Halkın malını çarçur edenler, hakim önünde ihmali varsa hesap vermelidir. Ne yazık ki şimdi kol kırılır yen içinde kalır mantığı ile kendilerini inkar eden CHP zihniyetinin hizmet anlayışının tipik bir örneği ile karşı karşıyayız. Yıllardan beri özelleştirmeye karşı olduklarını her zeminde dile getiren, yaftalayan, ithamda bulunan, çamur atan, maniple edenlerin hiçte masum olmadıklarını hatta kamunun ortak kullanım alanlarından ve en önemlisi olan kordonun dahi satılmasına sebep olan bir belediye düşünün? Hem de CHP’li bir belediye.”
“MÜFLİS TÜCCAR”
‘Müflis Tüccar’ diye bir değim olduğunu vurgulayan Örkçü, şöyle devam etti: “İşte bu değim CHP’nin Belediyecilik anlayışına örtüşmektedir. Buradan vatandaşımıza bir kez daha seslenmek istiyoruz.”Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz” CHP’li belediyenin yaptığı işlerin üzerindeki sis perdesi yavaş yavaş kalkıyor ve yaptıkları birer birer gözler önüne seriliyor. Kuruluşundan sonuna kadar CHP li bir Belediyenin her yönüyle kaynaklarının nasıl heba edildiğini, bir hizmet binasına dahi kavuşturulamayan körfezin incisi Akçayımızın nasıl hoyratça harcandığını, kaynaklarının nasılda çarçur edildiğini böylelikle bir kez daha tüm kamuoyu görmüş oldu. Son örneği de şimdi Edremittir. CHP yerelde neyse genelde de öyledir. CHP’nin Belediyecilik anlayışı, hizmet anlayışı işte budur. İşi ehline vermek gerekir. AK Parti yerel yönetimlerde ve genel yönetimde rüştünü ispatlamış ve şehirlerimizi ve ülkemizi baştan başa imar etmiştir ve etmeye devam etmektedir. Sanırım her şeye karşı olma hastalığının sirayet etmediği CHP li belediye kalmamıştır. Ülkemizin dört bir tarafında AK Partili belediyeler birbirleriyle hizmette adeta yarışırlarken CHP’li Belediyeler yerinde saymakta, kaynaklarını çarçur etmektedir. Sorumluları açıklama yapmaya davet ediyoruz. Zira vatandaşımızın bilgi edinme hakkı vardır. Her fırsatta çamur at izi kalsın mantığıyla hareket eden, sosyal medyada boy gösteren, bilgi kirliliği yaratmakta mahir zevatlara sesleniyoruz. Görmüyor musunuz?, duymuyor musunuz? dilinizi mi yuttunuz. Neden sormuyor, sorgulamıyor, yargılamıyorsunuz? Kuruluşundan kapanışına kadar CHP ‘li belediyenin iş başında olduğu Akçay da yaşananlara, tiyatroya neden ses çıkarmıyorsunuz. Hangi hizmetler ve yatırımlar yapıldı ki kordonuna kadar satıldı. Bunu vatandaşımızın bilme hakkı vardır. Bu gidişle Akçay’da Kordonda yürümek hayal olacak. Kamunun kullanımına tekrar sunulması ise pahalıya patlayacak gibi. Peki kimin parasıyla. Bu durum CHP’nin iflasıdır. Yarın Edremitte de işyerinin kapısının önüne kazık konulup, ‘yer benim diyen’ olursa vatandaşımız şimdiden buna alışık olması lazım. Edremit ve Edremitliler bunu, böyle idare edilmeyi hak etmiyor”

AK Parti Edremit İlçe Teşkikatı Basın Medya Tanıtım Başkanlığı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1