EGE GÜNDEM GAZETESİ

CHP Edremit İlçe Kadın Kolları’ndan 23 Nisan Kutlaması 

CHP Edremit İlçe Kadın Kolları’ndan 23 Nisan Kutlaması 
92 views
26 Nisan 2016 - 10:45

 

CHP Edremit İlçe Kadın Kolları tarafından tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Faruk Serpil Parkı’nda etkinlik düzenlendi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın da katıldığı etkinlikte CHP’li kadınlar çocuklarla birlikte palyaçolar ve animasyonlar eşliğinde bayramı kutladılar.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Kadın Kolları tarafından Faruk Serpil Parkı’nda etkinlik düzenlendi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın da katılarak çocukların coşkusuna ortak olduğu etkinlikte bir konuşma yapan CHP Edremit İlçe Kadın Kolları Başkanı Songül Toplamaoğlu, “Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet edecek kadar çocuklarımıza ve gençlerimize güvenini ifade eden Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı armağan etmiştir. Bugün bizlere düşen görev Atamızın emanetlerinin sahibi olduğumuzu göstermek, Atamızın aziz hatırasını en yoğun ve güzel şekilde yaşatmaktır. Bunun için Cumhuriyet Halk Partisi Edremit Kadın Kolları olarak, Cumhuriyetimizin bekçisi olan çocuklarımızla birlikte olmak istedik. Katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Geleceğimiz çocuklarımız diyerek sizleri sevgiyle kucaklıyor ve gözlerinizden öpüyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun “ dedi.

CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel’de yaptığı konuşmada “Bugünün adı olan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı, bağımsızlığımıza giden yolda atılan ilk adım ve kimsenin esareti altında yaşamayacağımızın en önemli ifadelerinden birisidir. Tüm çocuklarımıza aydınlık bir gelecek dileği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da “İçimizde ki bayram coşku ve sevincini almaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Biz bayramlarımızı işte bu şekilde çocuklarımıza yakışır şekilde kutlamaya devam edeceğiz. Dünya döndükçe de 23 Nisanlar, 19 Mayıslar, 30 Ağustolar, 29 Ekimler gibi bayramlarımız kutlanmaya devam edecektir. Bizim içimizden bu bayramlarımızı ve Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgimizi ve bağlılığımızı almaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Çocuklarımızın bayramını kutluyor, gözlerinden öpüyorum” dedi.

Etkinliklerde çocuklar resim ve boyama gibi çalışmaların yanı sıra palyaçolar eşliğinde animasyonlar ve gönüllerince dans ederek eğlendiler. Kadın kolları tarafından çocuklara çeşitli hediyeler ve ikramlar sunuldu. Etkinliğe Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Özgirgin, Mehmet Ertaş,  Belediye Meclis üyeleri, aileler ve çok sayıda çocuk katıldı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1