EGE GÜNDEM GAZETESİ

CAN DOSTLAR YARARINA KERMES DÜZENLENDİ

CAN DOSTLAR YARARINA KERMES DÜZENLENDİ
83 views
09 Kasım 2018 - 10:35

Ayvalık Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve gönüllü vatandaşlar, 8 Kasım Perşembe günü sokakta yaşayan hayvanlar yararına kermes düzenledi.
Ayvalık Köpek Bakım Çiftliğindeki Ogan Cemal Can Tedavi Merkezini yaptıran Zeynep Gülden Can öncülüğünde bir araya gelen gönüllüler, Ayvalık Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü katkılarıyla kermes düzenledi. Perşembe günü, 10.00-18.00 saatleri arasında Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen kermeste, hediyelik eşya, yiyecek ve içecek satışı yapıldı.
“ÖRNEK OLUYOR, FARKINDALIK YARATIYOR”
Kermesi gezerek gönüllülerle sohbet eden Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, sokakta yaşayan can dostların sahiplenilmesi çağrısında bulunarak, ”Ayvalık Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile gönüllülerin ortaklaşa yaptığı bir çalışma. Örnek oluyor, farkındalık yaratıyor. Ayvalık’ta çevreye yaşama, sokakta yaşayan hayvanlara çok büyük ilgi ve sevgi var. Veteriner İşleri Müdürlüğümüz son yıllarda üstün bir gayretle çalışıyorlar can dostların bakımı ve sağlığı için. Ayvalıklılar doğayı hayvanları seven insanlardır” dedi.
Gönüllüler, düzenlenen kermesten elde edilen gelirle, can dostların acil ihtiyaçlarının hiçbir yere başvurulmadan karşılanmasını amaçladıklarını belirtti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1