EGE GÜNDEM GAZETESİ

Büyükşehir Belediyesi’nden Bandırma’da 6 Bin Kişilik İftar

Büyükşehir Belediyesi’nden Bandırma’da 6 Bin Kişilik İftar
79 views
15 Haziran 2016 - 11:18

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi 2015-2016 yılında mezun olan öğrencileri için mezuniyet töreni ve iftar programı düzenledi. 3 bin 710 öğrencinin mezuniyet sevinci yaşadığı törenler sonrası Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrenciler ve ailelerine 6 bin kişilik iftar yemeği verildi. Törene katılamadığı için mesaj gönderen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Onyedi Eylül Üniversitesi’nin Balıkesir ve Bandırma için umut kaynağı olduğunu ifade etti.
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi 2015-2016 yılında mezun olan öğrencileri için mezuniyet töreni ve iftar programı düzenlendi. Bandırma 17 Eylül Stadyumunda gerçekleştirilen mezuniyet töreninin ardından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Bandırma Meslek Yüksekokulu öğrencilerine ve ailelerine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 6 bin kişilik iftar yemeği verildi.
Programa, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma Kaymakamı Tuncel Sonel, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Murat Yılık, İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, Bandırma Müftüsü Süleyman Küçük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ve öğrenci aileleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından başlayan törene Balıkesir Yörem Halk Oyunları Ekibi gösteri düzenledi.
Törende konuşma yapan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bu yıl 3 bin 710 öğrenciyi mezun etmenin gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

BAŞKAN UĞUR’UN MESAJI OKUNDU

Törenlere programındaki ani bir değişiklik nedeniyle katılamayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un kutlama mesajı programda okundu. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin ilk mezunlarını vermesinin gurunu yaşadığını belirten Başkan Uğur mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Kuruluşu ile Balıkesir’imiz ve Bandırma’mız için yeni bir umut kaynağı olan Bandırma Üniversitesi’nin 2016 mezuniyet törenine çok arzu etmeme rağmen programımdaki ani, bir değişiklik nedeniyle katılamıyorum. Cumhuriyet Türkiye’sinin yarınlarının imarı, inşası ve kalkınmasında önemli roller olacak olan siz değerli gençlerimizi, okulumuzu başarıyla tamamladığınız için tebrik ediyorum. Sizleri bugünlere getiren ailelerinize, sizin üzerinizde hakkı olan üniversite hocalarımıza emeklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yaşam boyu öğrenmeyi ve severek çok çalışmayı kendinize ilke edinmenizi temenni eder, içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayınızı tebrik eder, hepinize sağlıklı, başarılı ve huzur dolu bir gelecek dilerim”.

Konuşmaların ve mesajların okunması ardından törende dereceye giren öğrencilere belge ve hediyeleri verilirken tüm mezunlar öğrencilerde kep atma heyecanı yaşadı.
Tören, çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.
Tören bitiminde 17 Eylül Stadı dışında kurulan masalarda, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından mezun öğrencilere ve ailelerine 6 bin kişilik iftar yemeği dağıtıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1