EGE GÜNDEM GAZETESİ

Büyükşehir Belediyesi Tüketicinin Yanında

Büyükşehir Belediyesi Tüketicinin Yanında
95 views
17 Mayıs 2016 - 22:08

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünşesinde kurulan “BüyükAile” Beyaz File ekibi tüketicinin satın aldığı ürün ve hizmetler sonucunda oluşabilecek haksızlık ve mağduriyet karşısında vatandaşın hakkını koruyor.

Önce insan düsturu ile çıkılan bu yolda her daim vatandaşlarımızın yanında olduğunu gösteren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, tüketicinin yaptığı alışverişlerde, satın aldığı ürün veya hizmetlerinde oluşturacağı talep ve isteklerine, Beyaz Masa biriminde bulunan Beyaz File ekiplerince destek hizmeti vermeye devam ediyor. Konunun çözülebilmesi noktasında ilgili talep veya istek, Tüketici Hakem Heyetine yönlendirilerek takip edilmektedir. Günümüzde her bir bireyin beşikten mezara kadar tüketici olduğu ve satın alma davranışını göstermese bile maruz kaldığı reklamlar ile tüketiciyi yönlendirebilmesi, olumlu ya da olumsuz ürünler hakkında bilinç oluşturabilmesi, tüketici hakları konusunda vatandaşların daha bilinçli olma gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır.

Beyaz File ekibi de bu bilinçle hareket ederek, zabıta eşliğinde “BüyükAile” kapsamındaki faaliyetlerde, ilçelerdeki okulları ziyaret ederek öğrencilerin bilinçli tüketici olmaları konusunda eğitimler verdi. Pazarlarda ve kent merkezinde açtığı stantlarda vatandaşlara tüketici hakları konusunda farkındalık oluşturma çalışmaları da yapıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1