EGE GÜNDEM GAZETESİ

“BÜYÜKAİLE” Adım Adım Altıeylül’de..

“BÜYÜKAİLE” Adım Adım Altıeylül’de..
109 views
03 Mayıs 2016 - 11:10


Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi “Balıkesir Bir BüyükAile Oluyor” isimli buluşmanın 5. durağı Altıeylül ilçesi. Beyaz Masa’nın uzman ekipleri bir süreden beri Altıeylül İlçesini karış karış dolaşıp vatandaşlara BüyükAile’yi anlatıp, imkanlarından da istifadelerini sağlıyor.

 

HİZMETLER VATANDAŞIN AYAĞINA GÖTÜRÜLDÜ
BüyükAile Altıeylül’ün 9 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak olan final etkinlikleri öncesinde Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ekiplerinin çalışmaları Altıeylül İlçesi Gökköy mahallesinde gerçekleştirilen etkinliklerle sürdü. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; Altıeylül Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Birliği ve İl Sağlık Müdürlüğünün koordinasyonuyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetlerini vatandaşın ayağına götürdü. Gün boyunca vatandaşlara yönelik sağlık taramaları devam etti. Vücut kitle endeksi ve tansiyon ölçümü, diyabet ölçümü,  kanser ve kemik taraması yapıldı. Öğrencilere ise şiir okuma yarışması düzenlenip, Tüketici Hakları eğitimi, Minik 112 eğitimi, sağlıklı beslenme ve fiziksel hareketliliğin önemiyle ilgili eğitim verildi. Mahalle Meydanı’na yerleştirilen Tanıtım TIR’ında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin bugüne kadar gerçekleştirdiği ve bundan sonra gerçekleştirmeyi planladığı projelerle ilgili görseller sergilenip, Beyaz Masa görevlilerince Tanıtım TIR’ını gezen vatandaşlara ayrıntılı
bilgi verildi. Etkinlik alanında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Altıeylül Belediyesi tarafından etkinliğe katılan vatandaşlara lokma hayrı yapıldı.

BÜYÜKAİLE   İLE  7’DEN  70’E

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Balıkesir’de kamu yararına hizmet eden kurum ve kuruluşlarla birlikte yürüttüğü Balıkesir “Bir BüyükAile Oluyor” projesi Altıeylül İlçesi programı, Fevzi Çakmak İlkokulu ve Altıeylül Hasan Basri Çantay Aile Sağlığı Merkezi’nde yapılan etkinliklerle devam etti. Gün boyunca erken teşhis için vatandaşlarasağlık taraması (kemik ve kanser) yapılırken öğrencilere ise Gıda Güvenliği, Tüketici Hakları ve Minik 112 programı eğitimleri verildi. Eğitimler sonrasında öğrenciler İtfaiye Daire Başkanlığı’nın düzenlediği Yangın Söndürme Tatbikatı ile heyecanlı dakikalar yaşandı. Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nda, öğrenciler arası şiir okuma yarışması düzenlendi. Okul önüne yerleştirilen Tanıtım TIR’ında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin bugüne kadar gerçekleştirdiği ve bundan sonra gerçekleştirmeyi planladığı projelerle ilgili görseller sergilendi.

Büyükşehir Beyaz Masa görevlileri Tanıtım TIR’ını gezen vatandaşlara projelerle ilgili ayrıntılı bilgi verildi. Öte yandan Bilim TIR’ıı ile öğrenciler bizzat deney yapma imkanı buldu. Bilim TIR’ı deneyleriyle öğrencilerin bilime ve araştırmaya yönelik ilgilerinin arttırılması amaçlanıyor. Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Müdürü Ayhan Deniz yapılan etkinliğin büyük önem taşıdığını söyledi. Büyükşehir Beledeiyesi’ne teşekkür eden Ayhan Deniz, şunları söyledi;

“Öncelikle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne böyle bir etkinliğe verdiği destek için teşekkür ediyoruz. Çok büyük bir güç, bu gücü eğitim camiamız adına kullanabilmek büyük bir fayda. Kendi imkanlarımızla böylesine etkinlikleri gerçekleştirmek mümkün değil. Bilim tırı, şiir yarışması ve diğer etkinlikler özellikle İl Sağlık Müdürlüğünün verdiği Minik 112 eğitimi eğitici, farklı ve güzel bir etkinlik oldu. Minik 112 eğitimi çocuklara küçük yaşlarda bu bilinci kazandırmak amacıyla faydalı bir etkinlik olmakta. Sayenizde bugün okulumuz için özel bir gündü. Beyaz Masa birimini önce tebrik ediyor daha sonra kutluyorum, böyle bir yaptırım gücü özellikle eğitim camiası ve okullarımız adına bu kazanımlara vesile olması nedeniyle yürekten kutluyorum. Bu gücü kullanmasını çoğumuz bilmiyoruz belki de hani Beyaz Masa denilerek geçiliyor. ‘’İşte onlar ne olacak dinlerler geçerler’’ diyoruz ama biz öyle olmadığını gördük, yaşadık, birebir tecrübe ettik. Gerçekten çok farklı ve güzel bir duygu, uzun zamandır gerçekleşmeyen bu isteğimizi Beyaz Masa aracılığıyla bu kadar çabuk bu kadar hızlı olması inanılmaz bir şeydi. O yüzden Beyaz Masaya ayrıca çok teşekkür etmek istiyorum.  Tekrar ve tekrar olmak üzere, başta Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne daha sonra Beyaz Masa’ ya ilgi alakalarından, eğitime vermiş oldukları destekten, yaptıkları etkinliklerden dolayı çok çok teşekkür ediyorum. Umarım başka etkinliklerde yine bir araya gelebiliriz. Bütün bu katkılarından dolayı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a ve protokol kapsamında katkı sağlayan diğer tüm kamu kurum ve kuruluşlarına çok teşekkür ediyoruz.”

 

Etkinlik sonunda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Altıeylül Belediyesi tarafından etkinliğe katılan vatandaşlara ve öğrencilere lokma hayrı yapıldı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1