EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Büyük Aile” Kocaseyit’in Torunlarıyla Buluştu

“Büyük Aile” Kocaseyit’in Torunlarıyla Buluştu
106 views
25 Mayıs 2016 - 10:46

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa uzman ekiplerinin koordine ettiği Havran “BüyükAile” programı, Çanakkale Kahramanı Kocaseyit’in doğup büyüdüğü yer olan Havran’ın Kocaseyit Mahallesi’nde devam etti. Kocaseyit’teki programa İnönü, Sarnıç ve Hallılar Mahalleleri’nden de vatandaşlar otobüslerle taşınarak etkinliklere katılımları sağlandı. Beyaz Masa uzmanlarına konuşan vatandaşlar ise hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a teşekkür ettiler.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ekipleri tarafından koordine edilen Havran “BüyükAile” Oluyor programı Kocaseyit Mahallesi’nde devam etti. Kocaseyit’teki programa İnönü, Sarnıç ve Hallılar Mahalleleri’nden de vatandaşlar otobüslerle taşınarak etkinliklere katılımları sağlandı. Kocaseyit meydanına konuşlanan ve projelerin yer aldığı Sergi TIR’ı, Havranlıların beğenisine sunuldu. “BüyükAile” etkinlikleri vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.
Program kapsamında Kocaseyit Mahallesi’nde Beyaz Masa ekiplerinin koordinasyonunda bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Kocaseyit Mahallesindeki etkinliklerde; Kocaseyit İlkokulu ve Ortaokulu’nda okuyan öğrencilere İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Hareketliliğin Önemi” ile “Minik 112” eğitimi, Gıda Tarım İl Müdürlüğü tarafından “Gıda Güvenirliliği Eğitimi” ile İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından “Yangın Söndürme Tatbikatı ve Ateş Söndürme Eğitimi” verilerek öğrencilerin sağlıklı ve güvenli bir hayat sürebilmelerinin önemi anlatıldı.

ŞİİR YARIŞMASI ÖDÜLLERİ BAŞKAN ERSOY’DAN

Kocaseyit’teki BüyükAile etkinlikleri kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından şiir yarışması düzenlendi. Şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy tarafından verilirken, etkinlik alanını ziyaret eden Ersoy, vatandaşlar ile sohbet etti. BüyükAile projesinin önemi hakkında Başkan Ersoy tarafından vatandaşlara bilgiler verildi.
Etkinliğe katılan öğrenciler ile etkinliğe katılan tüm vatandaşlar lokma hayrı yapıldı. Bu arada, Kocaseyit Mahallesi’nde kurulan sağlık masası ile 144 vatandaşa şeker ölçümü, 70 vatandaşa kemik ölçümü yapıldı. Çok sayıda vatandaşa ise GGK testi yapılırken, kendi sağlık taramalarını yapabilmeleri için materyaller dağıtıldı.
Program kapsamında ayrıca Temaşalık İlkokulu’nda İl Emniyet Müdürlüğü koordinasyonu ile trafik eğitimi, Kobaklar İlkokulunda ise İl Müftülüğü tarafından değerler eğitimi verildi. Etkinlikte Çanakkale kahramanı Kocaseyit’in hayatını konu olan bir tiyatro gösterisi de sunuldu.

“BÜYÜKŞEHİR BENİ YALNIZ BIRAKMADI”

Etkinliğe katılan vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a “BüyükAile” projesi ile kendilerine sunulan imkan ve hizmetler için teşekkür ettiler. Beyaz masa uzmanlarına gerçekleştirdikleri etkinlikle ilgili teşekkür eden Havranlılar görüş ve dileklerini paylaştılar.
Fatma Aras (72): “Emekliyim. Sağlık taramalarını düzenli olarak yaptırmıyorum. Sağlık tarama hizmetinin mahalleme kadar getirilmesi beni çok memnun etti. Beyaz Masa çalışanları geçenlerde kapımı çaldı. Mahalledeki konu komşuyu topladım. Bizlere tablet üzerinden sorular sordular. Tek tek bütün kapıları çalmaları beni çok hoşnut etti. Bugün yapılan etkinliğe davet ettiler. Bugün de sağlık taramalarımı yaptırmak için İnönü mahallesinden Koca Seyit Mahallesi’ne geldim. Bacaklarımdan rahatsızlığım olduğu için yürüyemiyorum. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi beni araçla gelip aldılar. Sağlık Taramaları hizmetinden faydalanmam için sıramı da aldılar. Rahatsızım kendim bir yerlere gitmekte sıkıntı yaşıyorum. Benimle bu kadar ilgilenmeleri beni çok memnun etti. Bu hizmetin devamını diliyorum Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a teşekkür ediyorum”.

“DEĞER GÖRMEK BENİ DUYGULANDIRDI”

Büşra Çevik (13): “Büşra Çevik, Koca Seyit Yeni Ortaokulu’nda öğrenciyim. 13 yaşındayım. Bu etkinliğin benim okulumda yapılması beni çok duygulandırdı. Hem okul hem de birey olarak değer gördüğümüzü düşündüm. Bugün aldığım eğitimler sayesinde faydalı bilgiler öğrendim. Yapılan yarışmalar ile keyifli vakit geçirdim. Bugün hem okul hem de birey olarak eğlenceli, dolu dolu bir gün geçirdik. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur’ a bize böyle mutlu bir gün yaşattığı için teşekkür ediyorum”.

“AKILLI OTOPARKLAR GÜZEL FİKİR”

Bayram Keser (30): “Sergi Tırı’nı ziyaret ettim. Projeler hakkında bilgi sahibi oldum. Sergi Tırı’nda en çok ilgimi çeken Akıllı Otopark oldu. Otopark olarak değişik uygulamalara sahip. Alışılagelmiş otoparklardan çok farklı. Akıllı otoparklar çok güzel fikir. Bu yönden otopark çok ilgimi çekti. Sergi Tırı’nın mobil olarak mahalleme gelmesi vatandaşların projelerden haberdar olması adına çok güzel bir uygulama. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a güzel hizmetleri için teşekkür ederim”.
Necip Yılmaz (63): “Kıbrıs Gazisiyim.63 yaşındayım. Düzenli olarak sağlık taramalarını yaptıran bir kişi değilim. Bugün mahalleme kadar gelen bu hizmet sayesinde sağlık taramalarımı yaptırdım. Pek doktora gitmem. Gözümden rahatsızlığım olduğu için doktora gidip geliyorum. Kocaseyit mahallesine ilk defa böyle bir hizmet geldi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur’dan Allah razı olsun” .
BüyükAile’nin Havran ilçesindeki programı 3 Haziran 2016 tarihine kadar devam edecek. Program kapsamında Beyaz Masa’nın uzman ekipleri ilçedeki tüm merkez ve kırsal mahalle vatandaşları ile bir araya gelmeyi planlıyor. 3 Haziran’da ise Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile protokolün de katılacağı Havran final etkinliği gerçekleştirilecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1