EGE GÜNDEM GAZETESİ

BURSEM EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

BURSEM EĞİTİMLERİNE BAŞLADI
289 views
08 Haziran 2020 - 23:42

Burhaniye Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi sokağa çıkma izni olan öğrenciler için eğitimlerine başladı.

Burhaniye Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi(BURSEM),Covid-19 virüsünde normalleşme süreciyle birlikte öğrencilerine kapılarını açarak eğitimlere başladı.18 yaş altı çocukların sokağa çıkma izni olduğu Çarşamba ve Cuma günlerini kapsayan eğitimlerde, öğrencilere eğitim destek kurslarıyla birlikte satranç eğitimleri verilmeye başlandı
Uzun zamandır sokağa çıkamayarak gerek moral motivasyon gerekse de derslerle ilgili eksiklikleri olan 18 yaş altı çocuklar sokağa çıkabilecekleri Çarşamba ve Cuma günleri14.30 ve 18.30 saatleri arasıBURSEM’de eğitim alabilecekler. Eğitim merkezi tarafından virüs tedbirlerinin de uygulandığı merkeze gelen öğrenciler ilk olarak dezenfekte işlemlerinden sonra, sağlık ekibi tarafından ateşleri ölçülerek maskeleri tedarik ediliyor. Tüm merkezde dersler özellikle sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyularak gerçekleştiriliyor.
Özellikle bu dönemde yükseköğretim ve lise sınavlarına hazırlık konularında takviye derslerin anlatıldığı merkezde, eğitimler branşlarında uzman eğitimciler tarafından veriliyor. Verilen eğitimlerin haricinde yeni eğitim dönemi için başvuru ve kayıt tarihiilerleyen günlerde vatandaşlara duyurulması planlanıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1