EGE GÜNDEM GAZETESİ

BURHANİYE’DE HEDEF BİN 100 AİLE

BURHANİYE’DE HEDEF BİN 100 AİLE
92 views
26 Kasım 2018 - 8:04

Burhaniye Belediyesi ilçe genelindeki ihtiyaç sahipleri için odun dağıtımlarına devam ediyor.
Yerel hizmetlerin yanı sıra sosyal belediyecilikte de önemli projelere imza atan Burhaniye Belediyesi’nin yakacak yardımları ile bu yıl1.100 ailenin yuvası ısınacak. Şehir gelinde park ve bahçelerde budanan ağaçlardan elde edilen odunları kesip Burhaniye’de ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam eden Burhaniye Belediyesi şuana kadar 400 aileye odunlarını dağıttı. Son olarak Yunus Mahallesinde dağıtımlarını yapan Belediye ekipleri Yunus Mahallesi Muhtarı Hüseyin Akbaş ile birlikte ihtiyaç sahiplerine ulaştı.
MUHTARLAR İLE ORTAK BİR ÇALIŞMA
Şehir Genelinde park ve bahçeler, kamu alanlarında zamanları gelmiş ağaçların budamasını yaparak Belediye şantiyesinde yakılacak odun haline getiren Burhaniye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü hazır olan odunları Kültür Sosyal İşler Müdürlüğüne teslim ediyor. Daha önceden mahalle muhtarlarının da desteğiyle belirlenen ihtiyaç sahiplerinin evlerine ise Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından muhtarların nezdinde odunlar çuvallar halinde teslim ediliyor.
KAYNAKLARIMIZI EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMEYE GAYRET GÖSTERİYORUZ
Her kış olduğu gibi bu senede vatandaşların evlerini ısıtmalarına katkıda bulunmaya devam ettiklerini belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Burhaniye Belediyesi olarak kamu ve doğal kaynaklarımızı en iyi şekilde değerlendirerek halkımıza en iyi şekilde hizmet etmeye gayret ediyoruz. Sosyal yardımlaşma hizmetleri kapsamında yoksulun yanında olan Belediyemizin, kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde evleri ısıtacak uygulaması olan odun yardımı için çalışmalarımız hızlandı. Mahalle bazında tüm ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Tabi bu konuda mahalle muhtarlarımız en büyük yardımcımız onların önderliğinde odun dağıtımlarımız devam ediyor” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1