EGE GÜNDEM GAZETESİ

BURHANİYE’DE HAVUZLAR VE SULAK ALANLAR LARVASİTLE İLAÇLANIYOR

BURHANİYE’DE HAVUZLAR VE SULAK ALANLAR LARVASİTLE İLAÇLANIYOR
368 views
06 Haziran 2020 - 4:23


Burhaniye Belediyesi ilçe genelindeki havuz ve sulak alanları ilaçladı.
Burhaniye’de sıcak havalarla birlikte yaz mevsiminin kendini göstermesi uçkun ve haşerelerinde üremesine olanak sağlıyor. Halk sağlığı bakımından çalışmalarına aralıksız devam eden Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri bu kapsamda ilçedeki havuzları larvasituygulamalarınadevam ediyor.
Burhaniye’de özellikle sahil sitelerinde bulunan özel havuzlarla birlikte,kurumsal faaliyet gösteren havuzlardalarvasit çalışmaları yapan Burhaniye Belediyesi, sıcaklarda özellikle su birikintileri bataklık alanlar yağmur suyu kanalları ve havuzlarda halk sağlığını tehdit eden uçkun ve diğer haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını Nisan ayından itibaren aralıksız yürütüyor.
Burhaniyelilerin uçkunlardan ve haşerelerden mümkün olduğunca arındırılmış olarak yaz aylarını geçirebilmeleri için çalışmalar yaptıklarını belirten Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “zor zamanların yaşandığı günümüzde yaz sezonun daha rahat bir şekilde geçirilmesini sağlamak için özellikle ilaçlama ve dezenfekte ekiplerimiz devamlı görev başında. Çalışmalarımız aralıksız devam ediyor” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1