EGE GÜNDEM GAZETESİ

Burhaniye sahilleri düzenlenerek temizlendi

Burhaniye sahilleri düzenlenerek temizlendi
304 views
08 Haziran 2020 - 23:39

Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde Burhaniye plajları yavaş yavaş denizseverleri ağırlamaya başladı. Yaz sezonu öncesi Burhaniye Belediyesi de plajlarda kumsal temizleme ve düzenleme çalışmalarına başladı.
Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce gece ve gündüz olarak aralıksız çalışmalar yapan Burhaniye Belediyesi başta mavi bayraklı kumsallar olmak üzere tüm plajlarda kum düzenleme ve eleme çalışmaları yapıyor.
Kepçe, özel traktörle birlikte ilk kumsalların havalandırma ve sürülme çalışmalarını gerçekleştiren ekipler daha sonra plaj kumunu özel bir elek aracıyla yabani ot taş ve çöplerden arındırıyor. Tüm kaba malzemelerden temizlenen kumsallar daha sonra araçlarla sürülerek yaz sezonu öncesi hazır hale getiriliyor.
Ören, Öğretmenler, Pelitköy, Adyar, İskele, 73 evler ve diğer ara plajlarda ivedilikle çalışmalarına devam eden temizlik işleri ekipleri, ayrıca plajlarda dolgu düzenleme çalışmaları da gerçekleştiriyor. Burhaniye Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarda ortalama 200 bin m2 kumsal alan vatandaşların deniz kullanımı için temizlenerek düzenlendi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1