EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Burhaniye Engelleri Aşıyor” İhalesi 2 Mayıs’ta Yapılıyor

“Burhaniye Engelleri Aşıyor” İhalesi 2 Mayıs’ta Yapılıyor
113 views
13 Nisan 2016 - 11:10

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal verdiği sözleri bir bir yerine getirmeye devem ediyor. Burhaniye’de yaşayan engelli vatandaşlar için hazırlanan “Burhaniye Engelleri Aşıyor” projesi 2 Mayıs 2016 tarihinde ihaleye çıkıyor.

Burhaniye Belediyesi Engelli vatandaşların sosyal hayata daha çok katılabilmeleri için önemli bir projeye imza atarak Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)’nın küçük ölçekli alt yapı mali destek programı kapsamında aldığı hibe desteği ile proje geliştirme çalışmaları başlamıştı. İlçe Merkezinden Ören Mahallesine kadar olan alanda yapılacak yeni düzenleme ile engellilerin sosyal aktivite alanlarına daha rahat ulaşabilecekleri bir içeriği kapsayan “Burhaniye Engelleri Aşıyor” projesi kapsamında Ören sahil kısmına yapılacak olan 1 adet açık yüzme havuzu, 2 adet tenis kortu, 1 adet deniz iskelesi için 2 Mayıs’ta ihaleye çıkılıyor.

uygulanacak alanlar uydu görüntüsü

PROJE NELERİ KAPSIYOR

Burhaniye’de yaşayan 1260 engelli vatandaşın yanı sıra bölgeye tatil için gelen engelli vatandaşlara da büyük kolaylık sağlayacak olan “Burhaniye Engelleri Aşıyor” projesinin ayrıca ilçede ki turizmi de canlandıracağı düşünülüyor.

Proje uygulaması; Burhaniye Merkezi, Ören Mahallesine bağlayan merkez yolda; engelliler için yürüyüş yolu, trafik lambalarında görme ve işitme engelliler için yeniden düzenleme yapılacak. Düzenleme Ören Mahallesi Samime Sanayi Caddesine Kadar devam edecek ve Samime Sanayi caddesinde yine öncelik engellilere ait olmak üzere yüzme havuzu yapılacak. Havuzun yanı sıra deniz iskelesi, 2 adet tenis kortunun da yapılacağı alanda her şey engelli vatandaşlar düşünülerek yeniden düzenlenecek. Yeni oluşturulacak spor alanları için 6 adet spora uyumlu tekerlekli sandalye, top atma makinesi ve yüksekliği ayarlanabilir potalar alınarak uygulanacak. Toplu taşıma araçları da engellilere uygun olarak düzenlenecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1