EGE GÜNDEM GAZETESİ

Burhaniye Bisiklet Festivalinin 3. Gün Etabı Gömeç’te Gerçekleştirildi

Burhaniye Bisiklet Festivalinin 3. Gün Etabı Gömeç’te Gerçekleştirildi
118 views
08 Haziran 2016 - 11:22

Burhaniye ilçesinde, Burhaniye Öğretmenler Mahallesi Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği (BÖMÇED) tarafından bu yıl 2. si düzenlenen Burhaniye Bisiklet Festivali’ne Türkiye genelinden katılan yaklaşık 300 bisiklet sporcusu programın üçüncü gününde Gömeç’te pedal çevirdi.
Burhaniye, Havran ve Gömeç Belediyelerinin destekleriyle gerçekleşen organizasyonun Gömeç etabında yaklaşık 300 bisiklet sporcusuna Gömeç Belediyesi tarafından pilav-ayran ikramında bulunuldu.
Gömeç Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Uslu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonda; bisiklet sporcularının arasında Ayvalık Aktif Sosyal Tüm Engelli Dostları (ASTED) Grubunun Görme Engelli Genel Koordinatörü Namık Tuncel’in de bulunduğu gözlendi.
Gömeç Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Uslu’nun görme engelli Namık Tuncel ile yakından ilgilendiği organizasyonda, konuk bisiklet sporcuları Gömeç’in simgesi olan Atatürk Kayalıkları’na yönelik zorlu bir parkuru başarıyla geride bırakarak, Burhaniye’ye döndü.
4 gün süren etkinlikte bisiklet sporcularının Gömeç’in tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra ilçe halkının konuk severliğine hayran kaldıklarını belirtmeleri ise dikkatlerden kaçmadı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1