EGE GÜNDEM GAZETESİ

BURHANİYE BELEDİYESİ YENİ DÖNEM ZEYTİNYAĞLARI DÖRT GÖZLE BEKLENİYOR

BURHANİYE BELEDİYESİ YENİ DÖNEM ZEYTİNYAĞLARI DÖRT GÖZLE BEKLENİYOR
57 views
08 Kasım 2018 - 10:50

Burhaniye Belediyesinin 2015 yılında üretimine başladığı zeytinyağları yoğun ilgi ile karşılanıyor. Öyle ki her gün onlarca sipariş alan Belediye Zeytinyağlarının 2018 yılı mahsulü zeytinyağları tükendi.Yeni mahsul ürünlerinin beklendiği Burhaniye Belediyesi Zeytinyağları Türkiye’nin 4 bir yanına satılıyor.
Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın Burhaniye ismini markalaştıracağız dedi ve sözünü tutarak Türkiye’nin 4 bir tarafında Burhaniye isminin duyulmasını sağladı. Öyle ki Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar birçok sofraya giren Burhaniye ismi artık markalaştı. Burhaniye’nin ve dahi Körfez bölgesinin en büyük geçim kaynağından biri olan zeytin ve zeytinyağlarının daha fazla kitleye tanıtılması adına Burhaniye Belediyesinin kendi zeytin tarlalarından topladığı zeytinlerden ürettiği zeytinyağları, Burhaniye Belediyesi Zeytinyağları markası adı altında ilk olarak 2015 yılında satışa sunuldu. 2018 yılına kadar büyük bir kararlılıkla devam ettirilen proje ise meyvelerini veriyor. Özellikle bu yıl gösterilen ilgiden dolayı erken tükenen zeytinyağları için yeni dönem mahsulleri beklenmeye başlandı. Yeni zeytinyağları için şimdiden sipariş verenler ise sabırsız…
TÜRKİYE’NİN EN DOĞUSU BURHANİYE BELEDİYESİ ZEYTİNYAĞLARINI KULLANIYOR
Yeni zeytinyağları için mahsullerin özenle toplandığını belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal kısa bir süre sonra zeytinyağlarımız tekrar satışa sunulacak dedi. Belediye güvencesiyle zeytinyağı satışına başlayan Burhaniye Belediyesinin, geçen zamanda, hemen hemen tüm Türkiye’ye, Burhaniye ismini taşıyan zeytinyağlarını sattığını belirten Başkan Uysal“Hem Burhaniye’nin tanıtımına hem de Körfez bölgesinin zeytinyağlarının tanıtımına katkıda bulunuyoruz. 4 yıl boyunca yoğun bir ilgi ile karşılaşan Burhaniye Belediyesi Zeytinyağlarının Türkiye’nin en doğusu olan Ağrı’dan bile alıcısı var. Bugüne kadar en çok İstanbul, Ankara ve Antalya’ya satışını yaptığımız zeytinyağlarımız için gösterilen ilgiye ve geri dönüşlere çok teşekkür ediyorum. Şuanda yeni mahsullerimiz için birçok sipariş var yağlarımızın çıkmasının ardından hemen satışa tekrar sunacağız. Ürettiğimiz projelerden bu şekilde olumlu geri dönüşler almak bizi gururlandırdığı gibi daha fazlasını üretmek için de bizlere cesaret veriyor. Burhaniye’miz için çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü Burhaniye’miz her şeyin en iyisine layık” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1