EGE GÜNDEM GAZETESİ

BURHANİYE BELEDİYESİ SIFIR ATIK PROJESİ İÇİN KOLLARI SIVADI  

BURHANİYE BELEDİYESİ SIFIR ATIK PROJESİ İÇİN KOLLARI SIVADI  
107 views
30 Kasım 2018 - 10:50

 

Burhaniye Belediyesi “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili çalışmalarına başladı. Bu kapsamda ilk olarak Belediyenin müdür ve şefleri konu ile ilgili bilgilendirildi. Burhaniye Belediye Başkan Vekili Cemil Bahadır’ın da katıldığı toplantı Burhaniye Belediyesi Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezinde yapıldı. Çevre Mühendisi Barış Karalar ve Burhaniye Belediyesi Sağlık Hizmetleri Müdürü Murat Bektaş tarafından “Sıfır Atık” projesi Daire müdürleri ve şeflerine anlatıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2017 yılında sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde oluşan atıkları kontrol altına almak ve gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak adına hayata geçirdiği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerindeki “Sıfır Atık Projesi” Burhaniye’de de start aldı. Bu kapsamda ilk olarak Burhaniye Belediyesi daire müdürleri ve şeflerine; proje neleri kapsıyor, projenin aşamaları ve nasıl yürütüleceği gibi konular aktarıldı.

PROJE İLK OLARAK BELEDİYE MÜDÜRLERİNE ANLATILDI

Burhaniye’de belediye öncülüğünde başlayan Sıfır Atık Projesi kapsamında ilk olarak belediye müdürlerine proje kapsamı anlatıldı. Daha sonra tüm belediye personeli, diğer kamu kurum ve kuruluşları, okullar ve halka bilinçlendirme toplantıları yapılarak Sıfır Atık Projesi kapsamında neler yapılacak anlatılacak. Bilinçlendirme toplantıları devam ederken aynı anda alt yapı da hazırlanarak Sıfır Atık Projesinin aşamaları uygulanmaya başlanacak.

SIFIR ATIK PROJESİ Hakkında

Sıfır Atık uygulamasıyla, atıkların kaynağında ayrı toplanarak geri dönüşümünün sağlanması ile hammadde ve enerji israfının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır. Bu kapsamda geri kazanılabilir atıkların yoğun olarak oluştuğu kamu kurumları, terminaller, eğitim kurumları, alışveriş merkezleri, hastaneler, otel ve restoranlar ile büyük iş yerleri başta olmak üzere 2023’e kadar bütün Türkiye’de Sıfır Atık Projesi’nin hayata geçirilmesi hedeflenmektedir.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1