EGE GÜNDEM GAZETESİ

Burhaniye Belediyesi, Sağlık Müdürlüğü’ne bina bağışladı

Burhaniye Belediyesi, Sağlık Müdürlüğü’ne bina bağışladı
95 views
04 Nisan 2016 - 10:33

Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü, hasta nakillerinde kullanılmak üzere, Burhaniye Belediyesi’ne ambulans hediye ederken, belediye de, Öğretmenler Mahallesi’nde yapımını tamamladığı 2 katlı sağlık tesisini İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağışladı.

Balıkesir İl Sağlık Müdürü Dr. Servet Kocaöz, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Faruk Kendigelen ve Burhaniye Devlet Hastanesi Baştabibi Dr. Mehmet Maşuk Akhan ile birlikte Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ı makamında ziyaret etti. Müdür Kocaöz ile başkan Uysal, İl Sağlık Müdürlüğü’nün belediyeye tahsis ettiği hasta nakil ambulansı ile belediyenin, İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağışladığı 2 katlı sağlık tesisi için hazırlanan protokol metinlerini imzaladı. 112 görevlilerinin de katıldığı protokol imza töreninin ardından, belediye önünde ambulansın teslimi gerçekleştirildi. Ambulansın anahtarını alan Belediye Başkanı Necdet Uysal, İl Sağlık Müdürlüğü’nden aldıkları 2’nci hasta nakil ambulansının kazasız bir şekilde kullanılmasını dileyerek, Burhaniye Belediyesi’nin sağladığı sağlık hizmetlerine verdikleri desteklerden dolayı İl Sağlık Müdürü Servet Kocaöz’e teşekkür etti.

Sağlık heyeti, Belediye Başkanı Uysal ile birlikte, Öğretmenler Mahallesi’nde yapımı tamamlanan sağlık evi binasına gitti. Arsası, Nurettin Gedik isimli bir hayırsever vatandaş tarafından bağışlanan ve belediye tarafından yapılan 2 katlı, modern sağlık evini inceleyen yetkililer, kısa bir zaman zarfında 112 istasyonunun binaya taşınacağını bildirdi. Binanın üst katında 112 istasyonu konuşlandırılırken, daha sonra alt katında Aile Sağlığı Merkezi’nin hizmet vereceği öğrenildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Servet Kocaöz, teslim aldıkları binanın, bölgedeki vatandaşlara çok faydalı olacağını söylerken, Burhaniye Belediyesi’ne teşekkür etti. Kocaöz, “Belediyenin, evde bakım hizmetleri ve hastaların sağlık kuruluşlarına taşınması konusunda yaptığı destekleri beğeniyle izliyoruz. Belediye, önemli hizmetler yapıyor. Müdürlüğümüze yaptıkları bağış çok anlamlı. Bunun için kendilerine ve emeği olanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Necdet Uysal da, yaptığı açıklamada, İl Sağlık Müdürü Kocaöz’e ve sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, “Belediye olarak, Nurettin Gedik’in bağışladığı arsaya bu binayı yaptık. Şimdi burada 112 Acil Servisi hizmet yapacak. İleriki günlerde de alt katı, Aile Sağlığı Merkezi olacak. Sağlık Bakanlığı’na da teşekkür ediyoruz. Belediyemize, 2’nci hasta nakil ambulansını temin ettiler. İlçemize, yeni ve modern bir hastane yapılıyor. Hastane inşaatı başladı. İnşallah 2 yıl içinde tamamlanacak. Burhaniye Belediyesi olarak, sağlık hizmetlerini son derece önemsiyoruz. Bunun için, resmi makamlarla ciddi çalışmalar yapmaktayız. Hizmetlerin sağlanmasında emeği olanlara teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu. İl Sağlık Müdürü Dr. Servet Kocaöz, Belediye Başkanı Necdet Uysal’dan binanın anahtarını aldı ve sağlık heyeti, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1