EGE GÜNDEM GAZETESİ

BURHANİYE BELEDİYESİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI YENİ PROJE İÇİN HAZIR

BURHANİYE BELEDİYESİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI YENİ PROJE İÇİN HAZIR
119 views
26 Kasım 2018 - 8:02

Burhaniye Belediyesinin yeni bir sosyal projesi olan Alzheimer hastalarına yönelik gündüz yaşam evi için Belediye sağlık personeli eğitim aldı.
Sosyal Belediyecilik anlayışı ile 5 yılda birçok projeyi hayata geçiren Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın yeni projesi Alzheimer hastalarına yönelik. Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü ile iş birliği içinde çalışmalara başlayan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal Alzheimer hastaları için gündüz yaşam evi oluşturmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Burhaniye Belediyesi sağlık personelinden 10 hemşire Antalya’ya gitti. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin aynı kulvarda hizmet veren “Mavi Ev” inde verilen hizmetler hakkında bilgi alan Burhaniye Belediyesi Sağlık personeli uygulamalı çalışmalarda yaptı. 5 gün boyunca yoğun bir program ile Alzheimer hastalarına yönelik bilgiler alan sağlık personeli ayrıca Alzheimer hastalarıyla da ilgilenerek sağlık çalışmaları yaptılar. Hastalığın seyri hakkında bilgilerini tazeleyen Burhaniye Belediyesi sağlık çalışanları, uygulamalı kurslar ile de hastalığın seyrinin yavaşlatılması konusunda yapılan aktiviteler konusunda bilgiler aldılar.
SAĞLIK PERSONELİMİZ PROJEYİ BENİMSEDİ
Burhaniye’de, Ahmet Akın Kültür Merkezinde bulunan sosyal tesiste açılması planlanan gündüz yaşam evi ile ilgili olarak açıklama yapan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, “İlçemizde Alzheimer hastalarına yönelik saha araştırması devam ediyor. Aynı zamanda Belediyemiz bünyesinde görev yapan sağlık çalışanlarımızdan 10 kişiyi de daha önce bu projeyi uygulamaya başlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi Mavi Ev’e yolladık. Orada Alzheimer hastalarıyla birlikte zaman geçiren sağlık çalışanlarımız yürütülen çalışmaları da yerinde inceledi. Burhaniye için en iyisini arzu ediyoruz. En kısa zamanda hizmete girecek olan projemiz için sağlık çalışanlarımız eğitime giderek hem bilgilerini tazelediler hem de projeye daha hâkim bir şekilde benimseyerek Burhaniye’ye döndüler. Bu kapsamda bize yardımcı olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Mehmet Tevfik Türel’e ve çalışan tüm personel arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1