EGE GÜNDEM GAZETESİ

Burhaniye Belediyesi İki Altın Madalya İle Taçlandı

Burhaniye Belediyesi İki Altın Madalya İle Taçlandı
83 views
05 Nisan 2016 - 10:36

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, verdiği sözleri bir bir yerine getirirken, “Burhaniye ismini marka haline getireceğiz” sözünü de yerine getirerek Burhaniye’yi markalaştırdı.

Zeytindostu Derneği’nin her sene düzenlediği Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması’nın 9.’su bu yıl, Burhaniye Belediyesi himayesinde Burhaniye’de düzenledi. Ocak ayından itibaren yarışmaya katılacak yağların toplanması, analiz edilmesi gibi konularla devam eden yarışma, 2 Nisan akşamı Burhaniye Belediyesi Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreni ile son buldu. Burhaniye Belediyesi’nin himayesinde hazırlanan muhteşem gecede; 42 firma altın madalya, 32 firma gümüş, 3 firma bronz madalya almaya hak kazandı.Altın, Gümüş, Bronz madalya yanı sıra 6 firma meyve kategorisinde, 7 firma organik kategorisinde ödül aldı.

Türkiye’nin değişik yörelerinden gelen onlarca zeytinyağı markası sahibi yanı sıra geceye bürokratların da ilgisi yoğundu. Burhaniye, Edremit, Ayvalık Kaymakamları, Gömeç, İvrindi Belediye Başkanları, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu Genel Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı, Muhtarlar, Ak Parti İl ve İlçe Başkanları, CHP il ve İlçe temsilcileri, MHP ilçe temsilcileri, Dernek ve Oda Başkanları, Daire Müdürleri gecede bir araya geldiler.

“BURHANİYE İSMİNİ MARKA HALİNE GETİRMENİN ONURUNU TAŞIYORUZ”

Bu sene bir ilki gerçekleştirerek kendi zeytinliklerini toplayarak işleyen ve zeytinyağı satışına başlayan Burhaniye Belediyesi de kendi yağları ile yarışmaya katıldı. Burhaniye Belediyesi markası altında zeytinyağı üretimine geçen ve erken hasat ve soğuk sıkım olarak zeytinyağı üreten Burhaniye Belediyesi’nin emekleri sonuç göstererek, katıldığı ilk yarışmada altın madalya almaya hak kazandı. Kendi bünyesinde çalıştırdığı zeytin işçisinden, üretimini sağlayan Belediye personeline kadar emeği geçen herkese teşekkür eden Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Burhaniye ismini marka haline getirmenin onur ve gururunu yaşıyoruz. Bölgemizin önemli geçim kaynağı olan Zeytin ve Zeytinyağı konusunda, sektöre ön ayak olmak amacıyla çıktığımız bu yolda, zeytinyağımıza, Burhaniye ismini vererek her yerde satışa sunduk. Belediye güvencesi altında satışa sunduğumuz yağlarımız, ülkemizin değişik yörelerinde satılırken, Burhaniye ismi de bu sayede duyuluyor ve bölgemizin zeytinyağları bu nedenle daha fazla tercih edilmeye başlayacak inşallah… Bu akşam aldığımız iki altın madalya ile işimizin titizliği ve kalitesi de taçlanırken, bu gecede bizi yalnız bırakmayan tüm protokol ve zeytinci kardeşlerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1