EGE GÜNDEM GAZETESİ

BULDUKLARI PARAYI ZABITAYA GETİRDİLER

BULDUKLARI PARAYI ZABITAYA GETİRDİLER
262 views
12 Haziran 2020 - 20:12

Burhaniye’de para bulan gençler parayı Belediye’ye teslim etti.
Burhaniye’de sokakta yürürken para bulan 2 çocuk parayı Burhaniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne teslim etti. Çocuklara yaptıkları iyilikten dolayı Okul Çantası ve Kırtasiye malzemeleri ve Bayrak hediye edildi.
Burhaniye Merkez’de yolda yürürken lastiğe sarılı vaziyette bir miktar para bulan Talha Kocabaş (9) ve Sercan Çelik (13) buldukları parayı alarak Belediye’ye getirdi.
Burhaniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından tutanak düzenlenerek teslim alınan para sonrası, Sercan Çelik olayı şöyle anlattı. “Arkadaşımla birlikte markete giderken yolda taşın kenarında kıvrılmış ve lastiklenmiş şekilde para gördük. Para belki de ihtiyacı olan birinin olabilir diye parayı alarak sahibinin bulunması için Belediye’ye getirdik. Herkes kendisine ait olmayan şeyleri bulduğunda teslim etmeli” dedi.
Yaptıkları duyarlı davranışlarından dolayı Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Tamer Midilli tarafından ödüllendirildi. Çocuklarla sohbet ederek yaptıkları iyilikten dolayı teşekkür eden Midilli Kocabaş ve Çelik’e Okul çantası Kırtasiye malzemeleri ve bayrak hediye etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1