EGE GÜNDEM GAZETESİ

Bu Yollar Hasanboğuldu’ya Yakışmıyor

Bu Yollar Hasanboğuldu’ya Yakışmıyor
132 views
17 Mayıs 2016 - 11:06

Yaz sezonun vazgeçilmez turistlik adresi olan Hasanboğuldu’nun yolları toz topraktan geçilmezken, virajlar ise tehlike arz ediyor.

Virajlı yollar çukurlara teslim olurken, yolun diğer alanları da hem dar, hem de asfaltsız. Geçtiğimiz yıllarda özel idare tarafından yapılan yollar, şimdiler de asfalt arar oldu. Bu turistlik yerin yollarında haliyle asfalt kalmayınca tamir dahi yapılamıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye  Başkanı Ahmet Edip  Uğur’un bu turistlik alanın yollarına bir an önce el atması bekleniliyor.  Büyükşehir Belediyesi Fen işleri dairesi müdürlüğünün yollar ile ilgili olarak yaz sezonuna sayılı günler kalırken hizmet adına hamle yapıp, yapmayacağı da merak konusu.

hasanboğuldu

SEZON GELDİ ÇATTI!

Yaz sezonu geldi çattı Türkiye’nin bir çok yerinden ve yurt dışından vatandaşlar bu alanı ziyaret ederken,  bu sezon turistler yolların kötü olması ile karşı karşıya kalıp kalmayacağı merakla beklenirken, Özellikle tehlikeli virajların yaz sezonu başlamadan bir an önce düzletilip, yollarında asfaltlanması gerekiyor.

VİRAJLAR DAR, YOLLAR ÇOK BOZUK!

Hava sıcaklıklarının normalin üstüne çıkmasıyla körfezde yaşayan vatandaşlar soluğu hafta sonlarında Hasanboğuldu’da alıyorlar. Geçtiğimiz günlerde gazetemiz haber merkezi bozuk olan yollar ile ilgili vatandaşların görüşlerini aldılar. Vatandaşlar ise gazetemize yol hakkında hiçte iç açıcı konuşmadılar. İşte vatandaşların görüşleri: “yaz sezonunun adeta vazgeçilmez bir turistlik yeri olan Hasanboğuldu’nun yolları çok bozuk ve toz toprak içinde. Virajlar çok dar. Burada iki araba yan yana gelemez. Yolların bir an önce asfaltlanması gerekiyor. Ailemiz ile buraya gelirken yollardan dolayı korkarak geliyoruz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden bu konuda hizmet bekliyoruz. Körfez de böylesine güzel ve böylesine tarihiyle geçmişte iz bırakmış bir yere bu yollar yakışmıyor. Yaz sezonunda birçok aile buraya geliyor ama ne yazık ki virajlar tehlikeli.” Dediler.

hasanboğuldu1

“Karadeniz’de turistlik yerlerin yolları böyleyken, bizim yolumuz ise toz, topraktan geçilmiyor.”

Karadeniz turstik yerlerin yolları böyle

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1