EGE GÜNDEM GAZETESİ

BOZULAN YOLLARDA ONARIM YAPILIYOR

BOZULAN YOLLARDA ONARIM YAPILIYOR
74 views
10 Kasım 2018 - 8:50

 

Ayvalık’ta yol yapım ve onarım seferberliği ile yılların eksikliğini tamamlayan Ayvalık Belediyesi, alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan yollarda onarım ve taş döşeme faaliyetlerini sürdürüyor.

4 yılda, kentsel sit alanı içinde 72 bin 600 metre kare granit zar taşı döşeyen Ayvalık Belediyesi, kentin tüm mahallelerindeki ihtiyaçları tamamlamak için çalışmalarına devam ediyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Su Kanalizasyon İşleri (BASKİ) ile UEDAŞ sorumluluğundaki alt yapı çalışması sırasında bozulan yollar, Ayvalık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından zar taşı döşeme çalışmasıyla tekrar düzenleniyor. Fen İşleri Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; müdürlüğe bağlı ekipler, Ayvalık’ın Ali Çetinkaya, Sakarya Mahallesi ve Cunda Adası’nda onarım çalışması yapıyor.

AYVALIK’TA 4 NOKTADA EŞ ZAMANLI ONARIM

Ali Çetinkaya Mahallesi’nde Cami önü sokak ile Muammer Aksoy Caddesi, Sakarya Mahallesi 2. Fethiye Caddesi, Cunda Adası’nda ise Mithatpaşa Mahallesi Mevlana Caddesi’nde eş zamanlı onarımlar yapıldı.

Ayvalık yollarındaki sorunları çözmek amacıyla 4 yıldır ciddi adımlar attıklarını belirten Belediye Başkanı Rahmi Gençer, program dâhilinde onarım gereken tüm yollarda gerekli çalışmanın yapılacağını ifade etti. Başkan Gençer, “İlçemizde alt yapı çalışmaları yapılan ve zarar gören güzergâhlarda gerekli onarım çalışmalarını düzenli olarak yapıyoruz. İlçemizde bozuk yol onarım ve yenileme çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1