EGE GÜNDEM GAZETESİ

Bozulan Yollar Onarılıyor

Bozulan Yollar Onarılıyor
118 views
05 Nisan 2016 - 10:37

 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) tarafından gerçekleştirilen su ve kanalizasyon çalışmalarında hasar gören yollar, hızlı bir şekilde asfaltlanarak eski haline getiriliyor.

BASKİ Genel Müdürlüğü bünyesindeki BASKİ Körfez Şube Müdürlüğü tarafından, bir süredir Edremit Körfezi’nde sürdürülen su ve kanalizasyon çalışmaları sırasında bozulan ve zarar gören yollar, büyük bir hızla onarılarak eski haline getiriliyor. Bozulan yollar, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi himayesinde, yüklenici firmalar aracılığıyla asfaltlanırken, son çalışma, Edremit Emin Kuyu Mevkii’nde gerçekleştirildi. Kamyonlar dolusu sıcak asfalt, dakikalar içinde bölgeye sevk edildi ve BASKİ’nin çalışmalarında asfaltı sökülen cadde, yeniden asfalta kavuştu.

Kanalizasyon ve su çalışmaları sırasında bölgede hasar gören yaklaşık 6 bin metrekarelik yolun, sıcak asfalt ile onarıldığı öğrenildi. Çalışmaların Edremit Körfezi genelinde devam edeceği öğrenilirken, yüklenici firma yetkilisi Caner Bilir, açıklama yaptı. Bilir, çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini söyleyerek, vatandaşlara duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

BASKİ Körfez Şube Müdürlüğü, bir taraftan yeni şebeke hatları üzerinde çalışırken, diğer taraftan da, bölgenin tatil sezonuna hazırlanması için yoğun bir çalıma içerisine girdi. Edremit’e bağlı Zeytinli, Akçay, Güre ve Altınoluk sahillerindeki plajlarda bulunan ücretsiz duşların şebeke sisteminin yenilenmesi için çalışmaların başlatıldığı öğrenildi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1