EGE GÜNDEM GAZETESİ

Boks Milli Takımı Ayvalık’ta Kamp Yapıyor

Boks Milli Takımı Ayvalık’ta Kamp Yapıyor
83 views
02 Mayıs 2016 - 9:44

 

Boks Milli Takımının 15 günlük kampı Ayvalık’ta başladı. Vilayetler Hizmet Birliği Ayvalık Eğitim ve Dinlenme Kampı’nda kampa giren milli boksörler, salon ve kumsalda çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.  Kampta Rio Olimpiyatlarına katılma hakkı kazanan 5 boksörün de yer alıyor.

Değişik federasyonunun kamplarını Ayvalık’a alarak hem Ayvalık’ın turizmine katkı sağlamayı, hem de spor alt yapısının gelişmesine katkı sağlamak amacıyla bir takım çalışmalarının olduğunu belirten Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, “Boks Milli Takımının kampı  Vilayetler Hizmet Birliğine ait Kampta başladı. Bu milli takımda beş boksörümüz Rio’da yapılacak olimpiyatlara katılma  hakkı elde etti. Onları burada ağırlamak bizim için büyük bir keyif ve onur. İnşallah Ayvalık onlar için ve milletimiz için uğurlu gelir Rio’da kürsüye çıkarlar diye umut ediyoruz. Manevi desteğimiz sürecek” dedi.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı ve Avrupa, Dünya Boks Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Gözgeç, boks federasyonunun Rio Olimpiyatları için beş sporcu ile vize aldığını bildirdi.

Muhabirimize açıklama yapan Türkiye Boks Federasyonu Başkanı  Gözgeç Rio’ya katılacak olan 5 boksörün de katılımıyla Ayvalık’ta hazırlık kampına başladıklarını ifade ederek şöyle konuştu;

“Hem iklim dolayısıyla hem sıfır rakım olması dolayısıyla Ayvalık kamp için çok uygun.  16 Haziran’da Bakü’de yapılacak olan Dünya boks elemeleri var kalifikasyon dediğimiz. Oraya da beş sıklette katılacağız. O sporcularımız da burada. Yani iki tane programımız var. bir tanesi 45 gün sonra Bakü’de yapılacak olan elemeler, bunlara hazırlanıyoruz. Diğeri de 98 gün kalan Rio için hazırlık yapıyoruz.  Bugün start verdik Ayvalık’ta burada  iyi ortam var. gerek iklim, gerek konaklama açısından. Ama tabi salon olarak yeterli  bir durum yok. Buradaki mekanda bunu gidermeye çalışıyoruz. Bundan sonra Kastamonu Kadı dağında devam edeceğiz bulgarlarla ikili kamp yapacağız.”

Boks Milli Takımı Teknik Direktörü Seyfullah Dunlupınar, Rio Olimpiyatlarına hazırlanmak amacıyla Ayvalık’a hazırlık kampına geldiklerini anlattı.

Teknik Direktör  Dunlupınar, “Türkiye’de olimpiyat kota kalifikasyonu ve sporcularımız yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiler. Burada üstün performans gösterdiler. Üç tane vize aldık olimpiyatlar için. Yoğun antrenman temposundan sonra hem buraya dinlenmek hem de fizik hazırlık antrenmanını burada planladık. İyiki de planlamışız istediğimiz verimi almaya başladık. Gerek çocuklarımız psikolojik olarak çok rahatladılar. Fiziksel açıdan vücutlar onarıldı. Sahil çok iyi, kumda çalışmalar yapıyoruz. Burada bizim bir hedefimiz var. haziran ayında Azerbaycan’ın Bakü şehrinde dünyadaki bütün kıtalardan sporcuların katılacağı olimpiyat kalifikasyonu olacak. Bu EOB yani açık boksun son kalifikasyonu. Her kıtada yapılan olimpiyat kalifikasyonunda vize alamayan sporcular son şanslarını burada deneyecekler. Burada da 49 kiloda ilk iki, 91 kiloya kadar ilk beş vize alacak. Burada şansımız var” diye konuştu.

Rio olimpiyatlarına en fazla sporcu le katılarak bugüne kadar alamadıkları madalyayı da Türkiye’ye getirmek istediklerini kaydeden  Seyfullah Dunlupınar, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Azerbaycan olimpiyat kalifikasyonu burada ilk beşe giren sporcu olimpiyata vize alıyor. Rio’da madalya almayı istiyoruz. İki tane dünya şampiyonumuz var. bunlar rüştünü ispat etmiş sporcularımız. Moraller çok yüksek. Olimpiyata vize alan sporcularımız  64 kiloda Batuhan Gözgeç, 69 kiloda Onur Şipal, 81 kiloda Mehmet Nadir Ünal, 75 kiloda Adem Kılıçcı ve 91 kiloda Ali Eren Demirezen. Şiimdi bunların yanına Azerbaycan’daki turnuvada bir yada iki vize almayı düşünüyoruz ve arzuluyoruz, bunun için çalışıyoruz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1