EGE GÜNDEM GAZETESİ

BOED 20’YILINI KUTLAMA PROGRAMINI BAŞKAN GENÇER’E SUNDU

BOED 20’YILINI KUTLAMA PROGRAMINI BAŞKAN GENÇER’E SUNDU
65 views
29 Kasım 2018 - 8:00

 

 

 Birlik Ortopedik Engelliler Derneği (BOED) Genel Merkezi yöneticileri, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’i makamında ziyaret ederek, derneklerinin 20. kuruluş yıl dönümü olan 24 Aralık Pazartesi Günü hakkında hazırladıkları programı iletti.

 

Ayvalık Belediye Başkanlık Binasında görüşmeye, Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Belediye Başkan Yardımcısı ve dernek kurucularından Gökay Bacan, BOED Başkanı Güler Çapraz Özlemiş, Kurucu Genel Başkanı Muharrem Parmaksız, Dernek Eski Genel Başkanı Suat Salgın ve belediye meclis üyeleri Fahri Güren ve Salman Kayran hazır bulundu.

 

Ayvalık’ta sunulan Engeliler Şenliğinin, engellilerin yaşamında çok önemli bir yeri olduğunu belirten Muharrem Parmaksız, engelliler kendi haklarını kendilerinin araması gerektiğini ve buradaki söylemleriyle devlet tarafından haklarının verilmeye başlandığını söyledi.

 

Ayvalık Belediyesinin engellilerinin yaşamına her zaman dokunduğunu bu sebeple 24 Aralık’ta BOED’in 20. Kuruluş yılında Başkan Rahmi Gençer’in organizasyonda olmasını çok istediklerini belirten Suat Salgın, derneklerinin bu konuda sorumlu olduğunu belirtti. Salgın, Engellilerin hem sosyal yaşamına hem sağlıklı yaşamlarına sunduğu hizmetler için Başkan Rahmi Gençer’e camiaları adına teşekkür etti.

 

Dernek Başkanı Güler Çapraz Özlemiş ise, Rahmi Gençer başkanlığındaki Ayvalık Belediyesinin kentte yaşayan tüm engellileri bir arada eşit hizmet ettiğini ifade etti. Güler Çapraz Özlemiş, Ayvalık’ta tüm engellilerin birada olmasını istedikleri, hem eğlenmesini istediklerini, hem de kendilerine farkındalık yaratacak projeler sunmak istediklerini söyledi.

 

Türkiye Engelliler Meclisinde Balıkesir ve Ayvalık’ı Ankara’da temsil edeceklerini belirten Dernek Başkanı Çapraz Özlemiş, Ayvalık’ın engellerle ilgili projelerini destek vermek  ve sorunlarını Ankara’da gündeme getirmek istediklerini Başkan Gençer’e iletti.

 

Engelliler Şenliği için  Türkiye’nin dört bir köşesinden Ayvalık’a gelen özel çocukların, mutluluğunu görmenin her şeye bedel olduğunu anlatan Başkan Rahmi Gençer, ‘’Oradaki çocuklarımızın mutluluğunu herkesin görmesini istiyoruz. Biz onların toplumla iç içe olmasını istiyoruz. Yaptığımız tüm organizasyonların hemen hemen hepsine katılımlarını sağlıyoruz. Konserimiz olsun, açılışlarımız olsun, sağ olsunlar hep yanımızdalar. Onlarla ilgili hazırladığımız projelerimiz de var. Onlara halkla iç içe olmalarını sağlayacak projeler hazırlıyoruz. Yıllarca ayrı tutulmuşlar fark ediyorsunuz. ‘’

 

Hazırladıkları organizasyonda köylerde yaşayan özel çocukların da unutmamasını isteyen Başkan Gençer, onlarında ulaşımını hep birlikte sağlanması gerektiğini ifade etti. Gençer, yapılacak organizasyon da belediyemiz olarak kendilerinin de hazırladığı tüm hizmetleri yerine getireceklerinin de altını çizdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1