EGE GÜNDEM GAZETESİ

BİZLER BU ŞEHRİN MİLADI OLACAĞIZ

BİZLER BU ŞEHRİN MİLADI OLACAĞIZ
113 views
13 Kasım 2018 - 12:52

Edremit Ak Parti eski ilçe başkanı Metin Örkçü yerel seçimlerde Edremit Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.
RESİN YOLUNDA YÜRÜYORUZ
Aday adaylığı konuşması yapan Metin Örkçü; “Uzun yollar kat ederek buralara geldik, otuz senelik bir davanın sonucu diyebilirim. Metin Örkçü kimdir? 1967’de İstanbul Ümraniye’de doğdum, aslen Aksaraylıyım. İstanbul’da yıllarca ticaret yaptım. Şuanda Altınoluk’ta emlak işiyle uğraşıyorum. Sırasıyla Milli Gençlik Vakfı, Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Ak Parti… Bildiğiniz üzere Ak Parti’de 2 dönem ilçe başkanlığı yaptım. Edremit’i sahayı çok iyi bilen bir insanım. Evli ve üç çocuk babasıyım. Bizlerin siyasi anlayışı İLK ÖNCE İNSAN siyasi anlayışımızın merkezinde insan var. Aleviymiş, Türkmüş, Kürtmüş, dinliymiş, dinsizmiş bunlar benim için hiç önemli şeyler değildir. İnsana değer, kıymet vermezseniz şehrin bütün yollarını altından kaplayın, en lüks mekanları yapın insanı mutlu etmedikten sonra bütün çabalar boşunadır. Genel merkezimiz layık görürse insan merkezli siyaset yapacağız. Belediyecilikte de liyakat ile yönetilen bir belediyecilik anlayışıyla Belediyecilik yapacağız. “Biz geldik, bizim anlayışımız dışındakiler gidecek” tutumu bizim defterimizde, kitabımızda yazmaz arkadaşlar. Kavgadan uzak bir siyaset uygulayacağız. Geçmişten, günümüze hizmet eden kim varsa teşekkür edeceğiz, yolumuza devam edeceğiz. Kim ne hizmet ettiyse iki katı hizmeti vatandaşa götüreceğiz. Bizler bel altı siyasete gitmeyeceğiz.
NELER YAPCAĞIZ?
İki ana başlıkta toplayacak olursak; kültürel kalkınma ve kentsel kalkınma bizim önceliğimiz olacak. Kültürel kalkınmada neler yapacağız? Edebiyata, sanata, fikirlere, müziğe, heykele, kitaplara kültür ve turizme önem veren bir yönetim şekliyle şehrimize bir yol çizeceğiz…
KENTSEL VE KÜLTÜREL KALKINMA ÖNCELİĞİMİZ
Kentsel kalkınma da ise; “bir çok yatırımcıyı şehrimize getirteceğiz, getirdiğimiz yatırımcılar sayesinde istihdam arttıracağız. Bununla birlikte bir çok hayır sever iş adamı yatırım yapmak iş yapmak isteyen iş adamları var. Vatandaşlarımıza yap, işlet, devret modeli ile yerler göstereceğiz yatırımın arttırılmasını sağlayacağız. Bir çok eski virane yapı mevcut Edremit’imizde insanlar yatırım yapmaktan korkuyor. Ankara ile uyumlu bir şekilde çalışarak Edremit’in çevresine ve doğasına zarar vermeden dikey kentleşme ile şehrimizi daha modern ve daha yaşanılabilir bir yer haline getireceğiz.”dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1