EGE GÜNDEM GAZETESİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Balıkesir’de

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Balıkesir’de
56 views
27 Nisan 2018 - 11:39

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, bir dizi açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere Balıkesir’e geldi.
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ziyaretinde ilk olarak, Balıkesir Üniversitesi’nde kurulan Teknokentin temel atma törenine katıldı.
TEKNOKENTLER TÜRKİYE’NİN TEKNOLOJİ ORDULARININ ÜSSÜDÜR
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Bugün burada sıradan bir merkezin temelini atmıyoruz. Bilim merkezi, teknoloji üssü ve ileri sanayi ülkesi Türkiye hedefine doğru giderken, bu hedefin tek önemli kadrajlarından biri olan teknokentlerimizden birini de Balıkesir’de kuruyoruz. Bugün sayıları 77’ye ulaşan teknokentler, Türkiye’yi geleceğin dünyasında lider ülkelerden biri haline getirecek olan teknoloji ordularının ana üssüdür.”dedi.
BALIKESİR OSB’Yİ DESTEKLEYECEĞİZ
Balıkesir’de temaslarını sürdüren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Organize Sanayi Bölgesi’nde iki fabrikanın açılışını gerçekleştirdi. Bakan Özlü, ardından Altıeylül Ağaç İşleri Küçük Sanayi Sitesi’nin temelini attı. Törende konuşan Bakan Özlü, “Türkiye’de 858 tane sanayi sitesi var. Son projelerimizle modern sanayi siteleri kuracağız. Şehrin içinde kalmış olan sanayi sitelerini şehrin dışına çıkartmak için projeler yürütüyoruz. Türkiye’de sanayi sitelerinin istihdama katkısı 1 milyonun üzerindedir. Bunu 4 ile çarparsanız 4 milyon kişiye hitap eden bir yapıdan söz ediyoruz. Sanayi sitelerimiz her kesimde var. Bir kısmı küçük, bir kısmı eskimiş durumda. Bugün de modern bir sitenin kuruluşuna öncülük edenleri tebrik ediyorum. Bizim teşviklerimiz var. Sanayimizi destekliyoruz. Bütçemizin el verdiği imkânlar içerisinde Balıkesir OSB’yi de destekleyeceğiz. Bu siteler rastgele siteler olmasın, güneş enerjisinden istifade eden, arıtma tesisleri olan siteler olsun istiyoruz. Bakanlık olarak gereken her türlü desteği sağlayacağız” dedi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, temel atma ve açılış törenine katıldıktan sonra Balıkesir Kitap Fuarı açılışını gerçekleştirdi.
Vali Ersin Yazıcı ile birlikte Balıkesir caddelerinde de yürüyen Bakan Özlü, vatandaşlarla tokalaştı ve ayaküstü sohbet etti. Atalar ve Hükümet caddeleri ile Sanat Sokak üzerinde faaliyet gösteren esnafları ziyaret eden Bakan Faruk Özlü, iyi çalışmalar diledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1