BANDIRMA YILBAŞI
Balıkesir Haber Girişi: 22.02.2022 - 15:06, Güncelleme: 22.02.2022 - 15:06

BİGEP TOPLANTILARI YAPILDI

 

BİGEP TOPLANTILARI YAPILDI

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ınönderliğinde yürütülen ve Balıkesir Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı tarafından yakinen takip edilen Başarıyı İzleme ve Geliştirme (BİGEP) çalışmalarını incelemek, yaşanan aksaklıkları çözmek ve mevcut başarı çıtasını daha da yükseltmek maksadıyla Edremit Kaymakamı Sayın Ahmet Odabaş’ın başkanlığında İlçe Millî Eğitim Müdürü Yakup Özbek’in koordinasyonuyla toplantılar düzenlendi.
                  Edremit ilçesinde bulunan resmi/özel ortaokul ve lise okul müdürlerinin katıldığı toplantılarda okullarımız İzleme ve Değerlendirme Sınavları sonucunda ortaya çıkan mevcut akademik başarılarını, bu başarıya etki eden faktörleri ve başarıyı arttırabilecek tedbirleri Sayın Ahmet Odabaş ve Sayın Yakup Özbek’e hazırladıkları sunumlarla anlattılar.                 Sunumları büyük bir dikkatle izleyen Kaymakam Ahmet Odabaş ve Millî Eğitim Müdürü Yakup Özbek, mevcut sorunların aşılabilmesi için alınacak tedbirlere ilişkin bilgiler paylaştılar. Sayın Yakup Özbek, okul müdürlerine hitaben yaptığı konuşmada : “Değerli okul müdürlerimiz, sizler ülkemizin gelişmesi noktasında çok zorlu fakat bir o kadar da kutsî bir vazifeyi icra etmektesiniz. Yaşanılan zorlukların, iki yıla yakın süren pandemi koşullarının öğrencilerimizin motivasyonları üzerindeki menfi tesirlerinin, ilçemizde var olan sosyo-ekonomik koşulların eğitime etkilerinin farkındayız. Şunu unutmamalıyız ki ülkemizin arzu ettiğimiz muasır medeniyetler seviyeineulaşabilmesinin yolu başarılı bir eğitimden geçer. Hiçbir bahanenin arkasına sığınmadan çok çalışmalıyız. Var olan sorunlar aşılamayacak sorunlar değildir. Velilerimizle iletişime geçerek, devletimizin kurumlarıyla İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz vasıtasıyla koordinasyon içerisinde sorunları paylaşarak her türlü sıkıntıyı aşabiliriz. Yavrularımızın motivasyonunu günümüz gençlerinin düşüncelerini hissederek, şefkatle yaklaşarak çözebiliriz.Hz.Ali (R.A.)’ Çocuklarınızı kendi zamanınıza göre değil, onların yaşayacağı çağa göre yetiştirin’ der. Evlatlarımızı bu düstur üzere yetiştirmek aziz milletimize borcumuzdur. Sizler Balıkesir’imizin en kıymetli ilçelerinden birinde vazife yapan seçkin insanlarsınız. Sizlere inancım, güvenim tamdır. Allah’ın izniyle, Sayın Valimiz Hasan Şıldak’ın bizlere tebliğ ettiği hedeflere hep birlikte ulaşacağız.” dedi.                 Kaymakam Ahmet Odabaş, toplantılarda sunum yapan okul müdürlerimize hazırlıkları için teşekkür ederek okullarımızın tamamını ziyaret edeceğini ifade etti. “Öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize selamlarımı iletin, inşallah hep birlikte çalışarak İzleme ve Değerlendirme Sınavlarında ilçemizin başarısını yukarılara taşıyacağız.” diyen Sayın Ahmet Odabaş, müdürlerimizin sunumlarında dikkat çeken noktaları not alarak çözümüne ilişkin görüşlerini ifade etti.  
Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ınönderliğinde yürütülen ve Balıkesir Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı tarafından yakinen takip edilen Başarıyı İzleme ve Geliştirme (BİGEP) çalışmalarını incelemek, yaşanan aksaklıkları çözmek ve mevcut başarı çıtasını daha da yükseltmek maksadıyla Edremit Kaymakamı Sayın Ahmet Odabaş’ın başkanlığında İlçe Millî Eğitim Müdürü Yakup Özbek’in koordinasyonuyla toplantılar düzenlendi.

 

                Edremit ilçesinde bulunan resmi/özel ortaokul ve lise okul müdürlerinin katıldığı toplantılarda okullarımız İzleme ve Değerlendirme Sınavları sonucunda ortaya çıkan mevcut akademik başarılarını, bu başarıya etki eden faktörleri ve başarıyı arttırabilecek tedbirleri Sayın Ahmet Odabaş ve Sayın Yakup Özbek’e hazırladıkları sunumlarla anlattılar.

                Sunumları büyük bir dikkatle izleyen Kaymakam Ahmet Odabaş ve Millî Eğitim Müdürü Yakup Özbek, mevcut sorunların aşılabilmesi için alınacak tedbirlere ilişkin bilgiler paylaştılar. Sayın Yakup Özbek, okul müdürlerine hitaben yaptığı konuşmada : “Değerli okul müdürlerimiz, sizler ülkemizin gelişmesi noktasında çok zorlu fakat bir o kadar da kutsî bir vazifeyi icra etmektesiniz. Yaşanılan zorlukların, iki yıla yakın süren pandemi koşullarının öğrencilerimizin motivasyonları üzerindeki menfi tesirlerinin, ilçemizde var olan sosyo-ekonomik koşulların eğitime etkilerinin farkındayız. Şunu unutmamalıyız ki ülkemizin arzu ettiğimiz muasır medeniyetler seviyeineulaşabilmesinin yolu başarılı bir eğitimden geçer. Hiçbir bahanenin arkasına sığınmadan çok çalışmalıyız. Var olan sorunlar aşılamayacak sorunlar değildir. Velilerimizle iletişime geçerek, devletimizin kurumlarıyla İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz vasıtasıyla koordinasyon içerisinde sorunları paylaşarak her türlü sıkıntıyı aşabiliriz. Yavrularımızın motivasyonunu günümüz gençlerinin düşüncelerini hissederek, şefkatle yaklaşarak çözebiliriz.Hz.Ali (R.A.)’ Çocuklarınızı kendi zamanınıza göre değil, onların yaşayacağı çağa göre yetiştirin’ der. Evlatlarımızı bu düstur üzere yetiştirmek aziz milletimize borcumuzdur. Sizler Balıkesir’imizin en kıymetli ilçelerinden birinde vazife yapan seçkin insanlarsınız. Sizlere inancım, güvenim tamdır. Allah’ın izniyle, Sayın Valimiz Hasan Şıldak’ın bizlere tebliğ ettiği hedeflere hep birlikte ulaşacağız.” dedi.

                Kaymakam Ahmet Odabaş, toplantılarda sunum yapan okul müdürlerimize hazırlıkları için teşekkür ederek okullarımızın tamamını ziyaret edeceğini ifade etti. “Öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize selamlarımı iletin, inşallah hep birlikte çalışarak İzleme ve Değerlendirme Sınavlarında ilçemizin başarısını yukarılara taşıyacağız.” diyen Sayın Ahmet Odabaş, müdürlerimizin sunumlarında dikkat çeken noktaları not alarak çözümüne ilişkin görüşlerini ifade etti.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve egegundem.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.